Ekonomi

İsmail Baran ve yetkiyi verenler vebal altındadır

İsmail Baran ve yetkiyi verenler vebal altındadır Saadet Partisi Körfez Belediye Başkan adayı Recep Sarıdoğan, mevcut Belediye Başkanı İsmail Baran’a verilen kredi çekme yetkisi ile ilgili açıklamalarda bulundu. detaylar haberimizde…

İsmail Baran ve yetkiyi verenler vebal altındadır

“Başkana bankalardan kredi çekmesi için yetki verildi. Bu vebal aynı zamanda yetkiyi verenlerinde…”

31 Mart seçimleriyle birlikte koltuğu devredecek olan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’a, önceki gün olağanüstü toplanan belediye meclisinin oy birliği ile bankalardan kredi çekmesi için yetki verildi. Alınan bu karar sonrasında Körfez halkı büyük tepki gösterirken; Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Recep Sarıdoğan da alınan kararı sert bir dille eleştirdi. Devletin kaynaklarının ziyan edildiğini ve bir belediyenin bankalara muhtaç bırakıldığını belirten Sarıdoğan; Yılık 250 Milyon TL bütçesi olan bir belediye nasıl olur da işçisinin maaşını yatıramaz hale gelir ve bankaların vereceği krediye muhtaç kalır.

“Neden bu kötü gidişata bir dur demediniz”

15 yıldır ilçenin yönetimini elinde tutan bu anlayışın, Körfez’in geleceğini şekillendirmesine nasıl izin vereceğiz? İktidar partisinin belediye başkanı İsmail Baran’a bu yetkiyi veren muhalefet partisinin meclis üyeleri de, bu vebali üstlenmiştir. Muhalefetin konu ile ilgili basına yaptığı açıklamaları da yakından takip ettik. İşçilerimizi bu şekilde mağdur edip krediye muhtaç kalana kadar, neden bu kötü gidişata bir dur demediniz şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica