Genel

Hürriyet ‘Kaynağı kesecekler yalanlarına inanmayın’

Hürriyet ‘Kaynağı kesecekler yalanlarına inanmayın’ Kadıköy Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet, “Hükümet belediyenin kaynağını kesecek yalanlarına inanmayın” dedi. detaylar haberimizde…

Hürriyet ‘Kaynağı kesecekler yalanlarına inanmayın’

CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet önceki gün meclis üyesi adayları ve partilileriyle birlikte Geyve, taraklı ve Pamukovalılarla Kadıköy Mahallesi Salon Bulvar’da bir araya geldi. Toplantıda Başkan adayı Hürriyet’e İYİ Parti İzmit ilçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, İzmit Belediyesi Meclis üyesi Hale Meriç, İzmit ilçe Kadın Kolları Başkanı Birgül Gök, CHP İzmit ilçe Gençlik Kolları Başkanı Engin Akbulut, Meclis üyesi adayları, Pınar Atabay, Selin Hazer, Devrim Bal, Cemil Uslu, Süreyya Koşar, Yahya Kaptan Mahallesi temsilcisi Remzi Özkan, İzmit ilçe geçmiş dönem başkanlarından Alpaslan Seymen, İl Gençlik Kolları geçmiş dönem Başkanı Murat Erinç ve partililer de eşlik etti.

“Yerel seçimlerde beka sorunu olmaz”

Toplantıda konuşan İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Kentin sorununu kendi derdim bildim. Vatandaşın derdini çözmek için kentte büyük bir mücadele gösterdik. Vekil adayı iken demiştim, herkesin vekili olacağım diye. Bu sözümü tuttum. Yerel ve genel seçimler farklıdır. Beka sorunumuz yok. Bizim belediyelerimizin olduğu yerde beka sorunu yok, tam tersine insanlar tatile giderken bizim belediyelerimizin olduğu yere gidiyorlar. İnsanlar akın akın bizim belediyelerimizin olduğu yere gidiyor. Oysa bizim kentimizde akşam 6’da hayat bitiyor. Yapılan işler dişe dokunmuyor, kentin sorunlarına çare olmuyor” dedi.

“İzmit denince aklınıza gelen herşey CHP projesi”

Konuşmasına devam eden Başkan adayı Hürriyet, İzmit’in bütçesinin yeterli olmadığı zamanlarda dahi isminden söz ettiren bir belediye olduğunu da dile getirerek, “Şimdiki gibi zengin bir kent değilken bile Türkiye’de Kocaeli’nin İzmit’in ismini biliyorlardı. Kocaeli denince İzmit denince aklınıza gelen her proje CHP Belediyeleri zamanından kaldı. Bu kentin vizyonunu artık geliştirmek lazım. Doğası, tarihi ve merkezi konumuyla müthiş bir zenginliğimiz var. Sadece turizm damarını açarsak köylümüz dahi gelişir. Köy, fuar, sağlık gibi turizmlerini geliştirirsek, cazibe merkezi haline getirdiğimizde herkes kazanır” dedi.

“Ehil insanlar iş başında değil”

İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet sözlerine devam ederek, “Kentte kadınlara ve gençlere yatırım yapmaya, köylere yatırım yapmaya ihtiyacımız var. Eğer biz üretimi desteklemezsek içinde bulunduğumuz ekonomik kriz büyür. Sürekli satarak ekonomik krizin üstesinden gelemeyiz. Kentleri daha üretken bir hale getirmek zorundayız. Bu kent karanlık ve güvensiz, yaşamayan bir kent haline geldi. Zamanında bu kent yaşayan ve güvenli bir kentti. Bunu tekrar sağlamak hayal değil. Maalesef ehil insanlar iş başında değil ve liyakata önem verilmiyor. İzmit’e değer veren projeleri hayata geçirmek için sizden destek bekliyoruz” dedi.

“Hükümet kaynağı keser yalanlarına inanmayın”

İzmit Belediyesi’ni kazanmaları sonrasında iktidarın belediyenin kaynağı keseceği yalanlarına da inanmamalarını, kaynakların kesilemeyeceğini de sözlerine ekleyen Hürriyet, “Hükümet kaynağı keser yalanlarına inanmayın. İzmit’te CHP belediyeleri varken de iktidar biz de değildi ve o zamanlar yapılan projeleri herkes biliyor. Partizanlığı ve cezalandırma zihniyetine son vermek lazım. Ben bana oy vermeyen vatandaşımızın da başkanı olacağım. İnsanlara dürüstçe ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla yaklaşacağım. Bu kenti çok daha iyi bir şekilde yönetmeye hazırız. İyi ki oy vermişim diyecek vatandaşımız” diyerek sözlerine son verdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica