Sağlık

Hülya Aksoy Başiskele Mahmut Paşa öğrenci velileriyle buluştu

Hülya Aksoy Başiskele Mahmut Paşa öğrenci velileriyle buluştu Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy’un Koordinatörlüğünde, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kocaeli Valiliği Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” ve “4 Şubat Dünya Kanser Günü” farkındalık çalışmaları kapsamında Başiskele Mahmut Paşa İlkokul ve Ortaokul öğrenci velisi kadınlarımıza eğitim verildi. detaylar haberimizde…

Hülya Aksoy Başiskele Mahmut Paşa öğrenci velileriyle buluştu

Protokol eşlik etti

Öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Hülya Aksoy’a Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay ve eşi Müjgan Kantay, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Faruk Demirhan, Başiskele İlçe Sağlık Müdürü Dr. Münevver Gonca Set, Mahmut Paşa İlkokul ve Ortaokulu Müdürü Fatih Akgüneş ve Mahmut Paşa Mahallesi Muhtarı Niyazi Mutlu eşlik etti.

Öğrenci velileri farkındalık eğitiminde…

“Biz kadınlar kendimizi ihmal ederiz”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, Hülya Aksoy yapmış olduğu konuşmasında; “Değerli hanımlar hepiniz projemize hoş geldiniz. Valilik olarak Kocaeli’nde Kadın Sağlığı Eğitim Projesi başlattık. Amacımız kadınların kendi sağlıkları konusunda belirli konularda bilgilendirmek ve farkındalık yaratmaktır. Bugün de sizlerle paylaşmak üzere bir araya geldik Bugün bizi sizlerle buluşturan değerli Kaymakam beye, değerli eşlerine ve okul yönetimimize teşekkür ediyorum. Bugün burada sizleri yakından ilgilendiren bir takım hastalıklar hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Bugün dinlediklerinizi burada bırakmayın evde kendi kendinize uygulayın ve etrafınızda bilmeyen bayan arkadaşımız varsa onlarla da paylaşalım. Biz kadınlar kendimizi ihmal ederiz, ailemiz gibi bir takım önceliklerimiz vardır. Ama kadın sağlıklı olacak ki bunları çok daha rahat bir şekilde yapabilsin. Burada dinlediklerinizi evinizde uygular, etrafınızda bilmeyen kadınlarla da paylaşırsanız bizim projemiz amacına ulaşmış demektir. Hepinize sağlıklı mutlu günler diliyorum. Lütfen kendinizi ihmal etmeyin” dedi.

Eğitim ve bilgi broşürü…

Hülya Aksoy‘un konuşmasının ardından, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnci Sobi tarafından kadınlarımıza, meme kanseri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanserleri, kadın üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, normal doğum, anne sütü ve emzirmenin önemi, menopoz, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, obeziteden korunma ve diyabet, organ bağışının önemi, 6284 Sayılı Kanun ve kadına yönelik şiddet, sigara, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığının zararları konularında eğitim verildi ve kendi kendine meme muayenesini anlatan video gösterimi yapılarak, bilgilendirici el broşürleri dağıtıldı.

Kadınlarımız tarafından yoğun ilgi gören program, katılımcılardan gelen soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica