Genel

Hulusi Akar ve Hakan Fidan bu gün yeniden Moskova’ya gidecek

Hulusi Akar ve Hakan Fidan bu gün yeniden Moskova’ya gidecek Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Şoygu ve Akar arasındaki görüşmede Suriye’deki son durum ele alınacak. Hulusi Akar ve Hakan Fidan bu gün yeniden Moskova’ya gidecek detaylar haberimizde…

Hulusi Akar ve Hakan Fidan bu gün yeniden Moskova’ya gidecek

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun bugün Moskova’da Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Hakan Fidan ile 1 hafta sonra yeniden bir araya geleceği açıklandı.

Moskova’da geçen cuma Şoygu ile görüşen Akar ve Fidan, bugün bir kez daha Moskova’ya gidiyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da bugün Moskova’da mevkidaşı Sergey Lavrov’la buluşacak.

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Şoygu ve Akar arasındaki görüşmede Suriye’deki son durum ele alınacak.

“Kapsamlı diyalog…”

Açıklamada, “Şoygu ve Akar, bölgesel güvenlikle ilgili güncel konular, Suriye’deki durum ve askeri kurumlar düzeyindeki Türk-Rus işbirliği ile ilgili geçen hafta başlattıkları kapsamlı diyaloğa devam edecek” dendi.

“Suriyeliler için özel önlem…”

Şoygu ve Akar’ın 17 Ağustos’ta Moskova’da yapıcı bir görüşme gerçekleştirdiğini anımsatan bakanlık; o görüşmede sığınmacıların eve dönmesi de dahil olmak üzere Suriye’deki; insani durumun en kısa sürede düzeltilmesi konusuna özel önem verildiğinin altını çizdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica