Genel

Hükümetin asgari ücrete yüzde 40 zam yapacağını açıkladı

Hükümetin asgari ücrete yüzde 40 zam yapacağını açıkladı Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, yaptığı yıl sonu konuşmasında; Ülkede yaşanan ekonomik kriz sonrasında asgari ücrete yüzde 40 zam yapılacağını açıkladı. Hükümetin asgari ücrete yüzde 40 zam yapacağını açıkladı detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Hükümetin asgari ücrete yüzde 40 zam yapacağını açıkladı

Enflasyonu körükleyeceği söyleniyor

BBC Türkçe’nin haberine göre; Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, yaptığı yıl sonu konuşmasında, hükümetin asgari ücrete yüzde 40 zam yapacağını açıkladı. Ekonomik krizdeki Venezuela’da gıda ve tıbbi ürünlere erişimde sorun yaşanıyor. Krize, ülkenin petrol gelirlerinin azalması ve ulusal para birimi Bolivar’ın değerinin sert bir şekilde düşmesinin neden olduğu bildiriliyor. Hükümete, asgari ücretin bu oranda artırılmasının hâlihazırda yüksek olan enflasyon oranını daha da yukarı çekebileceği eleştirileri yapılıyor.

ABD 2017 başında, Maduro’ya ekonomik yaptırım kararı almıştı

Maduro, ‘Bu zammın, ABD ve diğer bazı ülkelerin sosyalist uluslarına yönelik ekonomik savaşına karşı işçileri koruyacağını’ söyledi. ABD 2017 başında, Maduro’ya ekonomik yaptırım kararı almıştı. Yıl içinde ülkede geniş çaplı gösteri ve şiddet olayları yaşanmış, Ağustos ayında ise Kurucu Meclis seçimleri yapılmıştı. Venezuela lideri, televizyonlardan yayımlanan konuşmasının önemli bir bölümünde, ülkeden yaşanan sorunların kaynağı olduğunu belirttiği ABD’yi eleştirdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica