Siyaset

Hem baraj sıfırlansın hem de seçim ittifakları yasal hale getirilsin

Hem baraj sıfırlansın hem de seçim ittifakları yasal hale getirilsin Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, “Bizim arzumuz hem baraj sıfırlansın, hem de seçim ittifakları yasal hale getirilsin” dedi. Hem baraj sıfırlansın hem de seçim ittifakları yasal hale getirilsin detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Hem baraj sıfırlansın hem de seçim ittifakları yasal hale getirilsin

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu. BBP olarak barajın kaldırılmasının önerileri arasında olduğunu söyleyen Destici’nin açıklamaları şöyle:

Temsilde adaleti nasıl geliştirebiliriz?

“Uyum yasaları ile ilgili önerilerimizi sayın Cumhurbaşkanımızla paylaştık, görüşmemizin sonuna doğru sayın Başbakan da görüşmeye dahil oldu. BBP olarak barajın kaldırılması önerilerimiz arasında. Temsilde adaleti nasıl geliştirebiliriz, bunun gayreti içindeyiz. Bizim arzumuz hem baraj sıfırlansın, hem de seçim ittifakları yasal hale getirilsin. Milletvekili sayısı 600’e çıktı, biz bunun 500’ünün “daraltılmış bölge” olarak seçilmesini, diğer 100’ünün de “Türkiye vekili” olarak seçilmesini öneriyoruz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica