Siyaset

Halkın yaşamına dokunan projeler bizim mega projelerimizdir

Halkın yaşamına dokunan projeler bizim mega projelerimizdir Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız başkan adayı Reyhan Başaran, Derince Esentepe ve İzmit Tavşantepe‘de ziyaretlerde bulundu. detaylar haberimizde…

Emekçi evinde ekmek emekle yoğruluyor…

Halkın yaşamına dokunan projeler bizim mega projelerimizdir

Derince Esentepe‘de İmam Hüseyin Cemevi, Vartolular Derneği‘ni ve bir emekçi evini ziyaret eden Başaran, burada çalışmalarından bahsetti. Sabah işçi duraklarıyla güne başladığını söyleyen Başaran, “Çalışmalarımızda emekçi kardeşlerimize ulaşmaya çalışıyoruz, önceliğimiz onlar çünkü biz onların adayıyız” dedi.

Esentepede işçilerle sohbet

“Yok, saymayan iç içe geçmiş bir yerel yönetim anlayışımız olacak”

Derince Esentepe‘de İmam Hüseyin Cemevi yönetimiyle yan yana gelen Başaran, “İnanç özgürlüğü bizler için çok önemli. Yok sayılan, dışlanan Aleviler olarak burada kültürünüzü yaşatıyor, ileri nesillere aktarmaya çalışıyorsunuz. Yok saymayan, iç içe geçmiş bir yerel yönetim anlayışımız olacak, gerçek anlamda hep birlikte yöneteceğiz” diye konuştu.

Esentepe dernek ziyareti

“Medeni cesaretinizi tebrik ederiz”

İmam Hüseyin Cemevinden Tuncay Atmaca ise, “Çalışmalarınızı takip ediyoruz, sabah işçilerle birlikte güne başlamanız çok güzel. Medeni cesaretinizi tebrik ederiz. Geniş kesimlere ulaşmak önemli, başarılarınızın devamını dileriz” dedi.

 

“Halkın içinden çıkan projelerimiz olacak”

Tavşantepe de esnaf ziyareti

Yine Esentepe‘de Vartolular Derneği‘ne de ziyaret gerçekleştiren Başaran, “Bizim onlar gibi mega projelerimiz yok ama halkın içinden çıkan projelerimiz olacak, halkımız ne isterse o olacak. Bizim anlayışımız bu, çalışmalarımız bu yönde olacak” dedi.

“İki parti yarışıyormuş gibi bir hava var”

Tavşantepe ev ziyaretleri

Vartolular Derneği Başkanı Ali Aktepe ise Başaran’a bir emekçi olarak seslendiğini belirterek; İki parti yarışıyormuş gibi bir hava var, buna katılmıyoruz. Sizin çıkışınız bu noktada önemli. Ben bir emekçi olarak diyorum ki neden olmasın, iyi çalışmalar yapmak lazım. Ben Ford’da çalışıyordum oradan önceki yerel seçimlerde Gölcük için meclis üyesi adayı oldum, emekçi arkadaşlarım beni destekledi ve seçtiler. İyi çalışma yapmak lazım, önemli olanı bu” dedi.

Tavşantepe de kahve ziyareti

Başaran’a ilgi yoğundu…

Esentepe‘de son olarak emekçi bir ailenin evini ziyaret eden Başaran, burada Hızır Lokması yedi. Gündüz ise İzmit Tavşantepe‘de kapı kapı dolaşarak vatandaşlarla sohbet eden Başaran’a ilgi yoğundu. Daha kendini tanıtmadan, onun aday olduğunu gazete ve sosyal medyadan öğrenen kadınlarla sıcak sohbetler gerçekleştiren Başaran, adaylığının alternatif yarattığını söyledi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica