Siyaset

CHP, bu görüntülerden sonra harekete geçti

CHP, bu görüntülerden sonra harekete geçti. TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin; son yıllarda çocuklarımızı ve gençlerimizi tehdit eden bonzai kullanımında korkunç bir patlama olduğunu belirterek; “Hemen her gün medyada başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her tarafında, bonzai kullanan gençlerin sokaklarda, caddelerde, parklarda sızmış hallerini görüyoruz” dedi.

CHP, bu görüntülerden sonra harekete geçti

Son yıllarda gerekli denetim ve önlemler alınmadığı için çocuklar ve gençler arasında yaygınlık kazanan bonzai maddesi kullanımına değinen Didem Engin; hemen her gün medyada başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her tarafında, bonzai kullanan gençlerin sokaklarda, caddelerde, parklarda; sızmış hallerinin görüldüğünü söyleyerek “Özellikle 10-18 yaşları arasındaki gençlerde, bonzai kullanımında korkunç bir patlamanın olduğu, ölüm oranlarının ise hızla arttığı belirtiliyor” dedi.

“AKP Sokaklarda sızıp kalan gençlerimizi neden görmezlikten geliyor?”

Çocuklarını bonzainin pençesine kaptıran ailelerin perişan ve çaresiz haline de değinen Engin; “AKP Hükümeti Türkiye’nin her tarafından yükselen imdat çığlıklarını, anne ve babaların feryatlarını neden duymazlıktan geliyor? Sokaklarda sızıp kalan gençlerimizi neden görmezlikten geliyor? Bu duyarsızlığı anlamak mümkün değil!” sözleri ile AKP’nin duyarsız tutumunu eleştirdi.

“Meclis gündemine alınması için çağrı yapmıştım”

Geçtiğimiz yasama yılında da uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunu Meclis gündemine taşıdığını hatırlatan Engin; “Geçen sene uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunun acil olarak Meclis gündemine alınması için çağrı yapmıştım. Aradan bir yıl geçti. Geceyarısı kendi menfaatine Anayasa değiştiren iktidar partisinden; aynı ilgiyi uyuşturucu batağındaki gençlerimiz için de göstermesini ve tüm partilerin desteğiyle konunun acil olarak Meclis gündemine almasını bekliyoruz” diye konuştu.

Taksim’de korkunç manzara, Küçük çocuklar şahit oldu

Uzun süre hareketsiz yatan genci “Bonzai içen bu hale gelir” diyen kişi tarafından başına soğuk su dökülerek ayıltmaya çalıştı. Aileleriyle gezmek için gelen çocuklar da şaşkınlıkla o anları izledi.

Bir süre sonra kendine gelen genç, sendeleyerek Taksim’den uzaklaştı.

BONZAİNİN ETKİSİNDEKİ GENÇ TEM OTOYOLU KENARINA YATTI

Sultanbeyli’de TEM otoyolu kenarında kullandıkları uyuşturucunun etkisiyle kendinden geçen gençlerin

içler acısı hali kameralara yansıdı. Bölgede uyuşturucu madde kullanan 8 kişi polis ekipleri tarafından gözaltına alınırken, kameralara yansıyan görüntülerde uyuşturucunun etkisindeki bir gencin TEM otoyolu kenarında yattığı görülüyor. Bir diğer gencin de az ileride kendinden geçmiş halde oturduğu görüntülerde yer alıyor.

Sultanbeylİ’de TEM otoyolu kenarında kullandıkları uyuşturucunun etkisiyle kendinden geçen gençlerin içler acısı hali kameralara yansıdı. Polis ekipleri bölgede uyuşturucu madde kullanan 8 kişiyi gözaltına aldı.

Sultanbeyli’de kameralara yansıyan bir görüntü uyuşturucu batağındaki gençlerin içler acısı halini bir kez daha gözler önüne sererken olay yerine gelen polis uyuşturucu madde kullanan 8 kişiyi gözaltına aldı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica