Siyaset

Görevimize bağımsız olarak devam edeceğiz dediler ve istifa ettiler

Görevimize bağımsız olarak devam edeceğiz dediler ve istifa ettiler MHP Genel Merkezi Kars belediye Başkanı Murteza Karaçanta ve 6 belediye meclis üyesinin istifasını istedi. Yaşanan bu gelişmelerden sonra akşam saatlerinde partisinden istifa ettiğini açıklayan Başkan Karaçanta, seçime kadar bağımsız olarak görevinin başında olacağını söyledi. Görevimize bağımsız olarak devam edeceğiz dediler ve istifa ettiler detaylar haberimizde…

Görevimize bağımsız olarak devam edeceğiz dediler ve istifa ettiler

“Partimizin saygınlığına halel getirici tutum ve davranışları nedeniyle…”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “Partimizin saygınlığına halel getirici tutum ve davranışları nedeniyle Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ile yine Kars Belediyesinin 6 Meclis Üyesinin partimizden istifaları talep edilmiş ve işleme konulmuştur” dedi.

Başkan Karaçanta istifa ederek bağımsız kaldı

MHP Genel Merkezi´nin isteği üzerine partisinden istifa ettiğini açıklayan Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, seçime kadar bağımsız olarak görevinin başında olacağını söyledi.

“Sebebini bilmiyoruz”

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, MHP Genel Merkezi tarafından istifasının istenmesi ile ilgili olarak konuştu. Başkan Karaçanta, İstifasının istenmesinin sebebini bilmediğini Genel Merkez ile görüşme trafiği içinde olduğunu belirtti. Yarın (6 Şubat Salı) Ankara´ya gideceğini kaydeden Başkan Karaçanta, bundan sonraki süreçte Türk milliyetçi ruhunun devam edeceğini belirterek, şunları söyledi:

“Belediye başkanlığı görevime devam edeceğim”

“Bugün, Sayın Genel Başkanımızın talimatlarıyla mensubu olduğum, bundan sonra da asla ülkücü olmamdan, milliyetçi olmamdan onur duyduğum daha doğrusu sevdam diyeceğim partimden istifa ettim. Bundan sonraki süreçte de tabi ki Türk milliyetçiliği ruhum devam edecek. Ama belediye başkanlığı görevime bir süre bağımsız olarak devam edeceğim.”

“Parti kimliği gözetmeksizin göreve devam…”

“Çünkü Kars halkı bilmeli ki ben göreve geldiğimde de demiştim bizim Sayın Genel Başkanımızın da bize vermiş olduğu talimattı, kesinlikle 30 Mart akşamı bizim belediye başkanımız her ne kadar bizim partimizden seçilmiş olsa dahi seçildiği ilin belediye başkanı olarak görev yapacak. Bende inanıyorum ki 30 Mart 2014 akşamından sonra bugüne kadar ve bundan sonra da görev yapacağım süreç içerisinde hiçbir parti kimliği gözetmeksizin tüm Kars halkını bağrıma basmayı becerdim.”

“Kars halkına hizmet etmeye devam edeceğiz”

“Bundan sonraki süreçte de aynı şefkatle aynı sevdayla Kars halkına hizmet etmekten mutluluk duyacağım, keyif alacağım. Kars halkı bilmeli ki Belediye Başkanları Murtaza Karaçanta dimdik ayaktadır. Çalışan personelleriyle, belediye başkan yardımcılarıyla, tüm personelleriyle Kars halkına hizmet etmeye devam edeceğiz. Görevimizin başındayız. Mensubu olduğum partiden istifa ettim, bağımsız olarak görevime devam edeceğim.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica