Genel

Gezi direnişinin sapanlı teyzesi tutuklandı

Gezi direnişinin sapanlı teyzesi tutuklandı Gezi Direnişi sırasında elindeki sapanla tanınan Emine Cansever, çıkarıldığı mahkemede 10 kişi ile beraber tutuklandı. Emekli-Sen üyesi olan Emine Cansever’in iddianamesinde “Emekliler Meclisi isimli bir örgüte üye” olduğu iddia edildi. Gezi direnişinin sapanlı teyzesi tutuklandı detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Gezi direnişinin sapanlı teyzesi tutuklandı

İstanbul merkezli gerçekleştirilen operasyonlarda DHKP-C üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 23 kişiden 21’i tutuklandı, 2 kişi de adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

Berk Ercan adlı bir tanığın ifadelerine dayanarak düzenlenen operasyonlarda Kars, Hatay ve İzmir’de de çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.

İstanbul merkezli operasyonda gözaltına alınan 11 kişi 11 Ekim’de mahkemeye çıkarılmış ve tamamı tutuklandı. 12 kişi de 12 Ekim günü mahkemeye çıkarıldı ve bunlardan 10’u tutuklanıp 2’si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Tutuklananlar arasında Gezi Direnişi sırasında polis saldırısına sapanla direnirken fotoğraflanan ve bu nedenle ‘Sapanlı Teyze’ olarak da bilinen Emine Cansever de var.

Tutukluların listesi

Halkın Hukuk Bürosu, twitter hesabından tutukluların listesini yayımladı:

Aysun Kaşdaş, Haydar Yıldırım, Ayşe Lerzan Caner, Hasan Kaşkır, Nevzat Özer, Hatice Kalkan, Onur Duran, Camal Şahin, Cengiz Kırlangıç; Deniz Kocamış, Harran Aydın, Ali İhsan Kaya, Cihan Keşkek, Emine Cansever, Ezgi Dilan Balcı, İsmail Cengiz Mumcu; Naim Feyzullah Eminoğlu, Okan Özer, Onur Bilgiç, Öznur Çetin, Şevket Avcı.

Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan iki kişi: Meltem Özer, Duygu Yücel. Cumhuriyet

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica