Genel

Fuhuş ve Rüşvetten gözaltına alınan polis şefi Sanatçıyı tehdit etmişti

Fuhuş ve Rüşvetten gözaltına alınan polis şefi Sanatçıyı tehdit etmişti Bir hafta önce görevden alınan Eski Kadıköy İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Kocaoğlu ve bazı polisler, yürütülen rüşvet ve fuhuş operasyonu kapsamında cumhuriyet savcısının talimatıyla gözaltına alındı. Fuhuş ve Rüşvetten gözaltına alınan polis şefi Sanatçıyı tehdit etmişti detaylar haberimizde…

Fuhuş ve Rüşvetten gözaltına alınan polis şefi Sanatçıyı tehdit etmişti

İbrahim Kocaoğlu dahil 11 polis ve 5 sivil gözaltına alındı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Şube ekiplerince düzenlenen operasyonda, görevden alınan eski Kadıköy İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Kocaoğlu’nun da aralarında bulunduğu 11 polis ve 5 sivil gözaltına alındı. Zanlılar rüşvet almak ve görevi kötüye kullanmakla suçlanıyor.

“Fuhuşa teşvik, rüşvet ve görevi kötüye kullanmak…”

H.A. liderliğindeki suç örgütüne 15 Aralık 2017 tarihinde operasyon düzenleyen Organize Şube ekipleri, silahlı suç örgütü kurmak, yönetmek, fuhuşa teşvik, rüşvet ve görevi kötüye kullanmak gibi suçlamalarla 15 zanlıyı gözaltına almış, zanlılar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Emniyet Müdürü Kocaoğlu ile birlikte 11 polis de gözaltında

Soruşturmayı genişleten Organize Şube Müdürlüğü ekipleri, örgüt üyelerinden elde edilen bilgiler doğrultusunda haklarında rüşvet aldığı ve görevi kötüye kullandığı yönünde bulgular olan eski Kadıköy İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Kocaoğlu’nun da aralarında bulunduğu 11’i polis 16 kişiyi gözaltına aldı.

“Anadolu ve Avrupa yakasında faaliyet gösteren…”

Konuya ilişkin emniyetten yapılan açıklamada, “İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 15-12-2017 tarihinde Anadolu ve Avrupa yakasında faaliyet gösteren H.A. liderliğindeki suç örgütü ve üyelerine yönelik yapılan operasyonda (silahlı suç örgütü kurmak, yönetmek, örgüte üye olmak, fuhuşa teşvik, zorlama, yer temin etmek, zorla senet imzalatmak, cinsel salıdırı, kişinin hürriyetinden yoksun bırakılması, rüşvet ve görevi kötüye kullanmak) suçlarından 15 şahıs, sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanarak ceza infaz kurumlarına teslim edilmiştir.”

“Görevi kötüye kullandığına dair deliller var”

“Örgüt üyelerinden elde edilen bilgiler ve yapılan tespitler sonucu örgütün tefecilik ayağında yer aldığı tespit edilen üyeleri ile haklarında örgütten rüşvet aldığı ve örgüt faaliyetleri kapsamında görevi kötüye kullandığı yönünde deliller elde edilen kamu görevlilerine yönelik 15.02.2018 tarihinde İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 16 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Kocaoğlu, Barış Atay’ın sahnelediği “Sadece Diktatör” oyununu yasaklamıştı

Gözaltına alınan emniyet müdürü İbrahim Kocaoğlu, gündeme sadece bu operasyonla gelmedi. Kocaoğlu, Barış Atay’ın sahnelediği “Sadece Diktatör” oyununu yasaklamıştı. Oyunun sahneleneceği Kadıköy’deki Emek Sahnesi’ne de giden Kocaoğlu, Barış Atay’ı gözaltına almakla tehdit etmişti.

Barış Atay sosyal medyadan paylaştı

Barış Atay, Kocaoğlu’nun gözaltına alınmasıyla ilgili sosyal medyadan mesaj gönderdi. Atay; “ne kadar ahlaklı bir devlet ve memuru değil mi?” ifadelerini kullandı. Cumhuriyet

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica