Genel

FETÖ şifreli mesajlarla yeni bir darbe işareti mi veriyor

FETÖ şifreli mesajlarla yeni bir darbe işareti mi veriyor FETÖ’nün mahrem imamı Özkan Durmaz, Fethullah Gülen’in 15 Temmuz darbe girişimi mesajını, ByLock üzerinden şifreli dille örgüt tabanına ilettiğini söyledi. FETÖ şifreli mesajlarla yeni bir darbe işareti mi veriyor detaylar haberimizde…

FETÖ şifreli mesajlarla yeni bir darbe işareti mi veriyor

“Allah bu milletin ordusuna çok büyük bir fetih daha nasip edecek ve kurtuluş şanlı Türk ordusu subayları eli ile olacaktır”

FETÖ’nün emniyet yapılanmasına ilişkin soruşturmada gözaltına alınan Durmaz itirafçı oldu. Örgütün İstanbul emniyetindeki elemanlarını tek tek deşifre edip fotoğraflarından teşhis eden Durmaz; “17-25 Aralık sonrası örgütte ümitsizlik hâkimken, 2014 ortasında Fethullah Gülen ByLock’tan; ‘Allah bu milletin ordusuna çok büyük bir fetih daha nasip edecek ve kurtuluş şanlı Türk ordusu subayları eli ile olacaktır’ mesajını paylaştı. 15 Temmuz’un yaşanmasıyla bu mesajla neyin kastedildiği anlaşılmaktadır” dedi.

Durmaz örgüt içinde “medya birimi” olarak adlandırılan bir birim olduğunu da belirterek, “Bu birim aynı zamanda örgütün işine gelebilecek, değiştirilmiş ya da uydurulmuş rüyaları motivasyon için ByLock aracılığıyla örgüte yayardı” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica