Ekonomi

Eski bakanlara araç tahsis edildi ve 200 litre yakıt verildi

Eski bakanlara araç tahsis edildi ve 200 litre yakıt verildi Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, koruma kararı verilen eski bakanlar Zafer Çağlayan ve Mustafa Elitaş’ın güvenliğini sağlayan polislere, en son görev yaptığı kurumdan koruma aracı tahsis edildiğini, tamir ve bakımları devletçe karşılanan araçlara ayrıca aylık 200 litre dizel yakıt imkanı sağlandığını belirtti. Eski bakanlara araç tahsis edildi ve 200 litre yakıt verildi detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Eski bakanlara araç tahsis edildi ve 200 litre yakıt verildi

“Eski bakanlar Zafer Çağlayan ve Mustafa Elitaş’a koruma aracı tahsis edildi ve araçlara aylık 200 litre dizel yakıt verildi”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, eski bakanlar Zafer Çağlayan ve Mustafa Elitaş’a koruma aracı tahsis edildiğini ve araçlara aylık 200 litre dizel yakıt verildiğini söyledi.

“Araç tahsisi bir soru önergesiyle Meclis gündemine taşındı”

Kimi bakanların makam otomobili olarak da kullandığı araç tahsisi bir soru önergesiyle Meclis gündemine taşındı.

İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, eski bakanların hangilerine araç tahsis edildiğini, bu araçların markalarını ve sağlanan yakıt miktarını sordu

Gazete Duvar’dan Nergis Demirkaya’nın haberine göre; CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, eski bakanların hangilerine araç tahsis edildiğini, bu araçların markalarını ve sağlanan yakıt miktarını sordu.

“Eski Bakanlar Zafer Çağlayan ve Mustafa Elitaş’a birer adet 2013 model Reanult Fluence marka koruma aracı tahsis edilmiş olup; tahsis edilen araçlar aylık 200 litre dizel yakıt ile sınırlandırılmıştır”

Zeybekci verdiği yanıtta; “Eski Bakanlar Zafer Çağlayan ve Mustafa Elitaş’a birer adet 2013 model Reanult Fluence marka koruma aracı tahsis edilmiş olup; tahsis edilen araçlar aylık 200 litre dizel yakıt ile sınırlandırılmıştır” dedi.

Eroğlu, “Bakanlığımda görev yapmış eski bakanlara araç tahsis edilmemiştir”

Tanrıkulu, eski bakanlara araç tahsisi sorusunu Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na da yöneltti. Eroğlu, “Bakanlığımda görev yapmış eski bakanlara araç tahsis edilmemiştir” yanıtını verdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica