Siyaset

Erdoğan yanına aldığı 3 kişiyle oyları saydı

Erdoğan yanına aldığı 3 kişiyle oyları saydı AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda Kadir Topbaş’ın yerine geçecek ismi belirlemek için yapılan oylamaya katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, oyları yanına 3 kişi alarak bir odada saydırdığı aktarıldı. Erdoğan yanına aldığı 3 kişiyle oyları saydı detaylar haberimizde…

Erdoğan yanına aldığı 3 kişiyle oyları saydı

Cumhuriyet‘ten Hazal Ocak’ın haberine göre AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda dün Kadir Topbaş’ın istifasından sonra boş kalan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık koltuğuna kimin geleceği oylandı.

Bu amaçla yapılan genel istişare ve değerlendirme toplantısına Erdoğan da katıldı

Oylama öncesinde Erdoğan’ın, “Belirlenecek aday 2019’a kadar emanetçi olacak. 2019’da durumu tekrar değerlendireceğiz. Eğer başarılı olursa 2019’da da devam ederiz” dediği öğrenildi.

Basına kapalı toplantı çerçevesinde, Topbaş’la parti çatısı altında çalışmaya devam edileceğinin vurgulandığı öğrenildi.

Erdoğan: İBB Başkan vekili Ahmet Selamet’in sayımda yer almaması konusunda “bir yanlışlık oldu” dedi.

CHP’li Meclis üyesi Hüseyin Sağ’dan edinilen bilgilere göre toplantıda şunlar yaşandı:

Toplantı sırasında ilk önce aday olarak Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın adı geçti. Daha sonra duyumların aksine toplantıda temayül oylaması yapıldı. Oylamaya AK Parti İstanbul milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, il kadın kolları, il gençlik kolları, ilçe başkanları, AK Partili Meclis üyelerinin de yer aldığı yaklaşık 340 kişi katıldı. Oylamaya katılanlar sadece İBB Meclis üyelerinin isimlerinden birini seçti. İBB Meclis üyeleri arasında AK Partili İstanbul ilçe başkanları da yer alıyor. Oylar alt kattaki salon yerine üst kattaki İl Başkanı Odası’nda sayıldı. Sayım sırasında odada sadece iki AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı, AK Parti İl Başkanı ve Erdoğan bulundu. Sayımın ardından salona inen Erdoğan’ın İBB Başkan vekili Ahmet Selamet’in de sayımda yer alması gerektiğini ancak bir yanlışlık olduğunu söylediği öğrenildi.

Sayımın ardından sonucun açıklanmadığı öğrenildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni başkanının belli olacağı tarih açıklandı

İBB Meclisi’nde seçim perşembe günü öğleden sonra gerçekleşecek.

AK Partili Meclis üyelerine ise adayın kim olduğu ilk kez İBB Meclis toplantısından önce kendi aralarında yapacakları İBB AK Parti Grup toplantısında deklare edilecek.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica