Siyaset

Erdoğan bu ahlaksızlığın ortağı değilsen ortaya çıkarmalısın

Erdoğan bu ahlaksızlığın ortağı değilsen ortaya çıkarmalısın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü boyunca yapılan dinleme skandalı ile ilgili olarak, “Sayın Erdoğan bu ahlaksızlığın ortağı değilsen bizi dinleyenleri ortaya çıkarmalısın. Bizim ‘Oğlum, paraları sıfırladın mı?’ diye bir lafımız yok. Korkacak hiçbir şeyimiz yok” dedi. Erdoğan bu ahlaksızlığın ortağı değilsen ortaya çıkarmalısın detaylar haberimizde…

Erdoğan bu ahlaksızlığın ortağı değilsen ortaya çıkarmalısın

Gurup toplantısında açıkladı…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Adalet Yürüyüşü’ne katılanların dinlenmesi skandalı ile ilgili çok sert açıklamalar yaptı. “Gerekirse Alman hükümetine dava açacağız” diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“81 milyon insan için yürüdük”

“Biz bir Adalet Yürüyüşü yaptık. Dünya tarihine geçen bir Adalet Yürüyüşü yaptık. Adalete inandığımız için yaptık biz bunu. Kendimiz için değil, bu ülkede yaşayan 81 milyon insan için yürüdük. Gereksiz yere hapse atılan insanlar için yürüdük. Biz adalet için yürürken… Merkez Yönetim Kurulu toplantılarını yürüyüşe katılanların önünde yaptık. Yani herkesin önünde yaptık.”

“Erdoğan, ortağı değilsen bizi dinleyenleri ortaya çıkarmak zorundasın”

“Fakat bir gördük ki bizim bütün telefonlarımızı dinlemişler. Bu ahlaksızlığı yapanları ortaya çıkarmalarını istiyorum hükümetin. Buradan söylüyorum Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu ahlaksızlığın ortağı değilsen bizi dinleyenleri ortaya çıkarmak zorundasın. Nokta! Neden Erdoğan diyorum; Başka bir yer adres göstermiyorum.”

“Bu casus programı Alman hükümetinin izni olmadan başka bir ülkeye satılamaz”

“Şunun için; Dinlemeyi öngören casus programı Almanya’daki bir firma tarafından üretilmiştir. Firmanın adı gazetelerde yer almıştır. Bu casus programı Alman hükümetinin izni olmadan başka bir ülkeye satılamaz. Bu konuda Alman medyası üzerinde duruyor. Alman hükümetine soruyor. ‘Bu casus programını Türkiye’de kime satmak için izin verdiniz’ diye. Bunun bilinmesi lazım. Bizim de bunu bilmemiz lazım. Google, 29 gün bu program internette kalınca bunun bir casusluk programı olduğunu keşfediyor ve hemen çekiyor.”

“Bu casusluk programını Alman hükümeti Türkiye’de kimlere sattı?”

“Şimdi biz merak ediyoruz. Bu casusluk programını Alman hükümeti Türkiye’de kimlere sattı? Bunun ortaya çıkması lazım. Eğer demokrasi diyorsanız, insan hakları diyorsanız, yaşamın gizliliği, adalet, hak, hukuk diyorsanız ortaya çıkarın.”

“Gerekirse Almanya’da Alman hükümetine dava açacağız”

“Bunlar ortaya çıkarmazsa nereden ortaya çıkacak. Büyük bir ihtimalle Almanya’dan ortaya çıkacak. Alman hükümeti bunu itiraf etmek zorunda kalacak. Biz gerekirse Almanya’da Alman hükümetine dava açacağız.”

“‘Oğlum, paraları sıfırladın mı?’ diye bir lafımız yok”

“Bilgi Teknolojileri Kurumu Başbakanlığa bağlı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu da bunu açıklasın. Acaba onlara mı sattılar bunu? Kime sattılar? Bu programı alıp almadıklarını veya emniyete MİT’e mi sattı Alman hükümeti bunu. Çıksınlar itiraf etsinler. ‘Biz bunu aldık, sizi dinlemek için kullandık’ desinler. Vallahi dava açmayacağım. Çünkü ortada bir şey yok ki. Korkacak bir şeyimiz yok. ‘Oğlum, paraları sıfırladın mı?’ diye bir lafımız yok. Malı götürme diye bir şeyimiz yok, yolsuzluğumuz yok, ahlaksızlığımız yok.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica