Genel

Emniyetten 56 görevli emekli edildi

Emniyetten 56 görevli emekli edildi Emniyet Genel Müdürlüğü’nde çeşitli illerde görev yapmakta olan 56 emniyet mensubu emekliliğe sevk edildi. Emniyetten 56 görevli emekli edildi detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Emniyetten 56 görevli emekli edildi

Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu, 56 emniyetçinin emekliye sevkini kararlaştırdı. 9’u 1. sınıf, 15’i 3. sınıf, 3’ü 4. sınıf olan emniyet müdürü ile 29 emniyet amiri emekli edildi. Emekliliğe sevk edilen isimler arasında, Özel Harekat eski Daire Başkanı ve Antalya eski Emniyet Müdürü Cemil Tonbul da bulunuyor.

Sözcü‘nün haberine göre, haklarında emeklilik kararı alınan 1. sınıf emniyet müdürlerinin Doğan Uludağ, Nilüfer Erkan, Hasan Özdeş, Ali Atmaca, Ferdağ Akbulut, Can Ünal, Gökhan Seven, Saim Gül ve Cemil Tonbul olduğu öğrenildi. Bu isimlerden Hasan Özdeş, EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanı olarak görev yapıyordu. Diğer 8 isim ise Teftiş Kurulunda müfettişti.

Bu isimler arasında yer alan Cemil Tonbul, emniyet camiasında tanınmış bir isimdi. Trabzon Akçaabatlı olan Tonbul, Elazığ Fırat Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü ve Polis Akademisinden mezun oldu. Azerbaycan Bakü Büyükelçiliği Güvenlik Ataşeliği yaptı. Özel Harekat Daire Başkanlığı ve Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün ardından Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı’nda çalışan Tonbul, son olarak polis başmüfettişliği görevinde bulunuyordu.

Son görev Başbakana

Emekliye sevk edilen isimler arasında Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Cengiz Opak da bulunuyor.

Opak, bugün Başbakan Binali Yıldırım’ın Kocaeli gezisinde güvenlik önlemlerini alan isimdi. Başbakan Yıldırım AKP’nin İzmit 4. Olağan İlçe Kongresine katıldı ve kongredeki güvenlik önlemlerini de Opak denetledi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica