Ekonomi

Emeklilere Kurban Bayramında ödenecek ikramiyenin tarihi belli oldu

Emeklilere Kurban Bayramında ödenecek ikramiyenin tarihi belli oldu SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 16 Ağustos’ta, Emekli Sandığı emeklilerine ise 17 Ağustos’ta bin TL’lik bayram ikramiyesi ödenecek. Emeklilere Kurban Bayramında ödenecek ikramiyenin tarihi belli oldu detaylar haberimizde…

Emeklilere Kurban Bayramında ödenecek ikramiyenin tarihi belli oldu

Emeklilere Bayramda ödenecek ikramiyenin tarihi belli oldu.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 16 Ağustos’ta, Emekli Sandığı emeklilerine ise 17 Ağustos’ta bin TL’lik bayram ikramiyesi ödenecek.

1000 TL ve derecesi oranında ödeme yapılacak

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı (ÇSHAB)Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: “Emeklilerimizin bayram ikramiyesi ödemesi dosya başına bin TL olarak gerçekleştirilmektedir. Birden fazla dosyadan aylık alan emeklilerimize hisse oranı yüksek olan dosyadan tek bir ikramiye ödenecektir. Ayrıca, vefat eden sigortalılarımızdan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında, iş kazası ve meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında bayram ikramiyesi ödemesi yapılmaktadır.”

11,7 milyon kişi faydalanacak

Bakan Selçuk, Kurban Bayramı için 11 milyon 767 bin 550 emekli ve hak sahibine toplam 10,4 milyar lira ikramiye ödemesi yapılacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica