Siyaset

Eğitim sorununu masaya yatıracağız ve bir yıl içinde çözeceğiz

Eğitim sorununu masaya yatıracağız ve bir yıl içinde çözeceğiz CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Eğitim sisteminden kimse memnun değil. Eğitim sistemini masaya yatıracağız” dedi. Eğitim sorununu masaya yatıracağız ve bir yıl içinde çözeceğiz detaylar haberimizde…

Eğitim sorununu masaya yatıracağız ve bir yıl içinde çözeceğiz

“İkisi beraber Türkiye’ye ihanet etti Sonra FETÖ Erdoğan’a ihanet etti”

CHP‘nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Bolu’da halka seslendi. İnce özetle şunları söyledi: “Buradan Erdoğan’a birkaç cevabım olacak. Dedim ki Fethullah Gülen’i usulünce istediniz mi dedim, istedik dediler. ‘ABD’den beni aradılar’ dedim ‘Seni niye aradılar?’ dedi. Herkesi kandırıyorlar. ABD vermek istemiyor, Erdoğan almak istemiyor. Neden almak istemiyor? Çünkü alırsa birlikte yaptıkları ortaya çıkacak. İkisi beraber Türkiye’ye ihanet etti Sonra FETÖ Erdoğan’a ihanet etti. Yani bu kardeş kavgası…

“Ak partiye oy veren kardeşlerim, vicdanınız bunun hesabını sormayacak mı?”

Erdoğana soruyorum: Cumhurbaşkanlığı bütçesinden Aralık 2017’de 359 milyon harcanmış. Yılın diğer aylarında 30 milyon harcanırken aralıkta niye bu kadar harcadın? Ben söyleyeyim; baktı yılsonu geldi, paralar kasada kaldı, ‘bütçe seneye devretmesin’ dedi, hepsini harcadı. İşte devlet böyle yönetiliyor. AK Parti’ye oy veren kardeşlerime soruyorum; vicdanınız bunun hesabını sormayacak mı?

“Gelin İsrail’den tohum almayı bırakalım dedik, ‘Hayır’ dediler”

Erdoğan, Kudüs mitingi düzenliyor. Dedik ki ‘Gelin İsrail’den tohum almayı bırakalım, ‘Hayır’ dediler. Filistin’e halen vize uygulanıyor.

“Öğrencilerimizi tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğim”

Üniversiteliler, her yıl 10 bin öğrenciyi yurtdışına göndereceğim. İki yıl içinde yurt sorunlarını çözeceğim, tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğim. Gençler cumhurbaşkanını eleştirebilecek. Cumhurbaşkanı tezek demeyecek. Gelecek diyecek.

“Mazot 3 lira olacak”

Çiftçi kardeşim korkma. Artık Trakya büyüklüğünde bir alan ekilmese de çiftçinin bütün sorunlarını çiftçi çocuğu Muharrem İnce çözecek. Mazot 3 lira olacak. Asgari ücret 2 bin 200 lira olacak.

“Sen olsa olsa iflas belgesi açıklarsın”

Erdoğan bir manifesto yayınladı. Manifesto ne demek? ‘Gelecekte şunları yapacağım’ demek. Yahu sen 16 yılda ne yaptın ki gelecekte ne yapasın. Sen olsa olsa iflas belgesi açıklarsın.

“Benim damadım bakan olmayacak”

Bana şunu sorabilirsiniz; ‘Sana oy vereceğiz ama senin Erdoğan’dan farkın ne?’ Bakın anlatayım, asla kameraların karşısına geçip benim Genelkurmay başkanım, benim valim demeyeceğim çünkü onlar benim değil milletin. Oyun başladıktan sonra kural değişmeyecek. Cumhurbaşkanından faizi indirin, TEOG’u kaldırın talimatı gelmeyecek. Benim damadım bakan olmayacak. Benim oğlumun vakfı olmayacak. Türkiye’nin birçok alanı atıl. Meralar atıl, sanayisi atıl, balıkçılık yok. sanki bu toprakların sahibi yok.

“Bu sistem kim iktidar olursa olsun değişmeyecek”

Biz bu toprakların sahibiyiz; üreteceğiz, kazanacağız, bölüşeceğiz. Yine bu toprakların unuttuğu bir şeyi geri getireceğiz: Uzlaşma. Eğitim sisteminden kimse memnun değil. Eğitim sistemini masaya yatıracağız. Erdoğan nasıl yaptı? ‘Eğitim sistemi şöyle olacak’ dedi öyle oldu. Biz öyle yapmayacağız masaya çağıracağız. HDP’liler, İYİ Partilileri, AK Partililer, ülkücüler gelecek ve en geç bir yıl içinde bu sorunu çözeceğiz ve bu sistem kim iktidar olursa olsun değişmeyecek.”

“6 Milyon kişiyi ilgilendiriyor…”

Fındıkta kilogram fiyatının ağustos ayında 15 liraya çıkarılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Adayı İnce, bu sorunun 6 milyon kişiyi ilgilendirdiğini belirtti.

“Devlet yönetimi incelik ister”

İnce, “ABD’deki lobi şirketlerine kaç para ödedin? O paranın içindeki şirkette Netenyahu’nun partisine üye olan var mı? Sorularım gayet açık ve net. Çünkü devlet yönetimi incelik ister. Bundan da anlamadıysan 24 Haziran’dan sonra ince eleyip sık dokuyacağız. Ha, bundan da anlamazsan, 24 Haziran’dan sonra ince ayar yapacağız” dedi.

“Ağustos’ta fındık 15 lira. İsteyen alır, istemeyen almaz”

“Ağustos’ta fındık 15 lira. İsteyen alır, istemeyen almaz” vaadinde bulunan İnce, “Kalırsa devlet alacak. Bu Türkiye’de 6 milyon insanı ilgilendiriyor. Bir köylü çocuğu olarak söz veriyorum. Orman köylüsünü, köylüyü, çiftçiyi ezdirmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica