Genel

EBA e-kurs öğrenci başvurusu için pratik bilgiler

EBA e-kurs öğrenci başvurusu için pratik bilgiler. EBA e-kurs öğrenci başvurusu nasıl yapılacağı binlerce öğrenci tarafından yaz dönemi için en çok sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer aldı. EBA e kurs başvurularından yararlanmak isteyen binlerce öğrenci eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla araştırmalarına devam ediyor. EBA tarafından öğrencilerin gelişimini amaçlayan e kurs modeli, öğrencilerin eğitim hayatına oldukça büyük bir destek sağlayacak. Peki, EBA e-kurs öğrenci başvurusu nasıl yapılır? EBA kursları ne zaman başlayacak? Bakarsanız göreceğiniz, EBA e-kurs öğrenci başvurusu için pratik bilgiler.

EBA e-kurs öğrenci başvurusu için pratik bilgiler

EBA kurs başvurusu ile yaz aylarını eğitim alarak tamamlamak isteyen öğrenciler, 19-25 Haziran aralığında bu işlemi gerçekleştirebilecek. Başvuruları tamamlanan EBA kurslarında dersler ise 3 Temmuz’da başlayacak. Peki, EBA kurs başvurusu nasıl yapılacak? İşte, yaz döneminde eğitimlerine devam etmek isteyen öğrencilerin araştırdığı başvuru dönemi hakkında detaylı bilgiler
EBA e kurs başvurularından yararlanmak isteyen binlerce öğrenci eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla araştırmalarına devam ediyor. EBA tarafından öğrencilerin gelişimini amaçlayan e kurs modeli, öğrencilerin eğitim hayatına oldukça büyük bir destek sağlayacak. Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel, ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları; ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilecek.

Eba Öğrenci Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Öğrencilerin gerçekleştireceği başvurular 19-25 Haziran tarihleri arasında alınacak.

Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel, ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları; ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilecek.

Örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul/kurumlarından alacakları eba şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar.

Açık öğretim öğrencileri; halk eğitimi merkezi müdürlüklerince e-kurs modülünden verilecek e-kurs şifresi ile il/ilçe millî eğitim müdürlüklerindeki DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih edecek şekilde başvurularını gerçekleştirecek.

Özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler (özel okul öğrencileri); okullarının bulundukları ilçedeki kurs merkezlerinin birine başvurarak alacakları e-kurs şifresi ile aynı ilçedeki kurs merkezlerinden birine e-kurs modülü üzerinden başvuru yapabilecek.

Kursiyerler, halk eğitim merkezi müdürlüklerine diploma veya mezuniyet belgesi ile müracaat ederek, alacakları e-kurs şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapabilecek.

Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve sisteme başvuru yapan öğretmenler arasından devam etmek istedikleri kurslara tercihte bulunarak başvuru yapacak.

Resmî örgün eğitim kurumu öğrencileri aldıkları eba şifresi ile kurs başvurusu yapabilir, eba ders içeriklerinden yararlanabilir. Ve Ölçme, Değerlendirme Ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler.

Açık öğretim okulları ve özel öğretim kurumlarına devam etmekte olan öğrenciler ile kursiyerler ise e-kurs kullanım şifresi ile kurs başvurusu yapabilir. Ve ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler.

Kurslar 03 Temmuz Tarihinde Başlayacak

Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından öğrenciler, 2016-2017 kurs dönemine 03 Temmuz tarihinde başlayacak. 27 Ağustos’ta bitecek bu eğitimleri tamamlandıktan sonra yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılmak isteyen öğrenciler ise 19-25 Haziran tarihlerinde başvuru yapabilecek. Yaz dönemi kursları, 03 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica