Genel

Dünyanın en güçlü kadınları listesinde bir Türk kadını yer aldı

Dünyanın en güçlü kadınları listesinde bir Türk kadını yer aldı Saygın ekonomi dergisi Forbes her yıl hazırladığı, “Dünyanın en güçlü kadınları” listesinin 2017 edisyonunu hazırladı. Yayınlanan listede Almanya Başbakanı Angela Merkel ilk sırayı alırken, listede Türkiye’den tanıdık bir isim de yer aldı. Dünyanın en güçlü kadınları listesinde bir Türk kadını yer aldı detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Dünyanın en güçlü kadınları listesinde bir Türk kadını yer aldı

Forbes’un yaptığı listeler çok konuşulur… En çok kazanan sporcular, en etkili insanlar, en çok malvarlığı olan isimler gibi dikkat çekici başlıklara sahip listeler yayınlandıktan sonra bir süre Dünya’nın gündemine oturur.

Listenin zirvesinde yine Almanya Başbakanı Angela Merkel yer aldı

Bugün Forbes bu listenin bir benzerini hazırladı. Dergi, Dünya’nın En Güçlü Kadınları listesi hazırlayarak bunu bugün kamuoyuna duyurdu. Listenin zirvesinde yine Almanya Başbakanı Angela Merkel yer aldı. Yine diyoruz çünkü Merkel, son 7 yıldır bu listenin zirvesinde ve toplamda da 12 kez bu listede birinci sıraya oturdu.

“Bu listedeki 100 kadın toplamda 3 milyar insanı direkt olarak etkiliyor”

Merkel’in arkasından İngiltere Başbakanı Theresa May gelirken, Bill&Melinda Gates Vakfı’nın kurucularından Melinda Gates üçüncü sıraya oturdu. Araştırmayı hazırlayan ekip, “Bu listedeki 100 kadın toplamda 3 milyar insanı direkt olarak etkiliyor. Bu insanlar dünyaya kalıcı etki bırakıyor” dedi.

Listenin 58’inci sırasında Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı yer alıyor

Facebook’un üst düzey isimlerinden Sheryl Sandberg’in dördüncü sırada olduğu listede Türkiye’den de tanıdık bir isim var. Listenin 58’inci sırasında Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı yer alıyor. Forbes, “Şirketin başına geçen ilk kadın olan Sabancı, Türkiye’nin en büyük vakfını yönetiyor ve Sabancı Üniversitesi’nin de kurucuları arasında yer alıyor” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica