Genel

Depremde ırkçı paylaşım yapan doktor müdür kovuldu

Depremde ırkçı paylaşım yapan doktor müdür kovuldu Acıbadem Sağlık Grubu, Irak’ın İran sınırına yakın Halepçe kenti yakınında meydana gelen ve 500’ü aşkın kişinin yaşamını yitirdiği depremin ardından Twitter hesabından “Hazır deprem olmuş bırakalım gebersinler” mesajı paylaşan çalışanı Öznur Ilgar ile ilişkilerini kestiklerine dair bir mesaj yayınladı. Depremde ırkçı paylaşım yapan doktor müdür kovuldu detaylar haberimizde…

Depremde ırkçı paylaşım yapan doktor müdür kovuldu

Kurumun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Acıbadem Sağlık Gurubu’nda müdür olarak görev yapan Ilgar’la ilgili olarak ön soruşturma yapıldığı ve bunun sonucunda çalışan ile kurumun ilişiğinin kesildiği belirtildi.

Hastane, paylaşılan mesajdaki nefret söyleminin herkesi üzdüğünü belirtirken “İnsan sağlığı odaklı hizmet sunan, Hipokrat yemini etmiş binlerce uzmanın çalıştığı, temel insan haklarını benimsemiş bir kurum olarak Acıbadem; din, dil, ırk gibi her türlü ayrımcılığın karşısındadır ve karşısında olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Depremin ardından insanlık utancı paylaşımlar: Hepiniz geberin

Acıbadem Holding‘ten ırkçı paylaşım hakkında açıklama

Kurum, konu hakkında ilk yaptığı açıklamada Ilgar’ın hesabının hacklendiğini söylediğini aktarmış, inceleme tamamlanana kadar çalışanın açığa alındığını belirtmişti. Kurumun ilk yaptığı açıklama sosyal medyada da tepki görmüştü.

Acıbadem Sağlık Grubu’nun açıklamasıdır

Depremde ırkçı paylaşım yapan doktor müdür kovuldu – Acıbadem açıklaması
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica