Genel

Darbe davasında Hulusi Akar Mahkemeye tanık olarak çağrıldı

Darbe davasında Hulusi Akar Mahkemeye tanık olarak çağrıldı Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın, 15 Temmuz darbe davasının 19 Şubat’taki duruşmasında tanık olarak dinlenmesine karar verdi. Darbe davasında Hulusi Akar Mahkemeye tanık olarak çağrıldı detaylar haberimizde…

Darbe davasında Hulusi Akar Mahkemeye tanık olarak çağrıldı

Genelkurmay Çatı Davasında önemli bir gelişme…

15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili ‘Genelkurmay Çatı Davası’nda önemli bir gelişme yaşandı. Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, mahkeme, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı 19 Şubat’ta tanık olarak dinlenmesi için çağırdı.

Davada Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de olduğu 221 kişi yargılanıyor

Akar’ın yanısıra aynı tarihte Emekli Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak ve Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Güler’in de tanık olarak mahkemeye davet edildi. 15 Temmuz’da Genelkurmay Başkanlığı’ndaki eylemlerle ilgili olarak aralarında ‘Yurtta Sulh Konseyi’ üyelerinin de olduğu 221 kişi yargılanıyor.

19 Şubat günü yapılacak duruşmada Hulusi Akar dinlenecek

Mahkeme, 19 Şubat günü yapılacak duruşmada Hulusi Akar, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Salih Zeki Çolak, dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz ile emekli Orgeneral İhsan Uyar’ın müşteki tanık olarak dinlenmesine karar verdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica