Siyaset

CHP seçim bildirgesine emeklilere çift maaş ikramiye koydu

CHP seçim bildirgesine emeklilere çift maaş ikramiye koydu Yazım çalışmaları büyük ölçüde tamamlanan CHP’nin seçim bildirgesi, Kemal Kılıçdaroğlu’nun onayının ardından kamuoyuna açıklanacak. CHP seçim bildirgesine emeklilere çift maaş ikramiye koydu detaylar haberimizde…

CHP seçim bildirgesine emeklilere çift maaş ikramiye koydu

Yazımı Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan başkanlığındaki komisyon tarafından yürütülen seçim bildirgesi üzerindeki çalışmalar sürüyor.

Kılıçdaroğlu’nun onayına sunulacak

Taslak metni, genel başkan yardımcılıklarından istenen bilgi notlarının bir araya getirilmesi ile revizyon ve güncellemelerle oluşturulan seçim bildirgesi, Kılıçdaroğlu’nun onayına sunulacak.

24 Mayıs Perşembe günü açıklanacak

Kılıçdaroğlu’nun onayının ardından bildirge 24 Mayıs Perşembe günü ATO Congresium’da kamuoyuna açıklanacak. CHP o gün ayrıca milletvekili adaylarını da tanıtacak.

“1000 lira değil 2 maaş ikramiye”

CHP’nin 1 Kasım seçimlerinde açıkladığı, emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye vaadinin bu bildirgede de aynen yer alması bekleniyor. CHP, emeklilere “1000 lira değil 2 maaş ikramiye” sloganını kullanacak ve ayrıca tüm kesimlere “refahtan tam pay” vaadinde bulunacak.

“OHAL derhal kaldırılacak”

CHP’nin bildirgesinde yer alacak bir diğer başlık ise OHAL olacak. OHAL’in derhal kaldırılacağı sözünü verecek CHP’nin bildirgesinde, farklı kesimlere yönelik “sürpriz vaatler”in de yer alacağı belirtildi.

“Türkiye’nin temel sorunları”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun bir süredir dile getirdiği “Türkiye’nin temel sorunları” bildirgenin giriş bölümünü oluşturacak.

5 Ana başlık…

Bu bölümde, “Eğitim, dış politika, toplumsal barış, demokrasi ve ekonomi” olarak belirlenen 5 ana başlıktaki sorunlara çözüm yolları aktarılacak.

“Tüm taşeron işçilerine kayıtsız şartsız kadro”

Kuvvetler ayrılığına vurgu yapılacak bildirgede, kamudaki tüm taşerona şartsız kadro verilmesi sözü yine yer alacak. “Güçlü Meclis” vurgusu yapılacak bildirgede, parlamenter sisteme yeniden dönüşün yol haritası da açıklanacak.

Amiral gemisi Aile sigortası…

CHP’nin, yoksullukla mücadele amacıyla iktidar projesi olarak geliştirdiği “Aile Sigortası” vaadi yine bildirgenin öne çıkartılacak maddeleri arasında olacak.

“Aile sigortası kapsamında evin kadınına 600 lira”

Proje kapsamında, yoksul ailedeki kadının banka hesabına her ay ortalama 600 lira yatırılması öngörülüyor.

“Elektrik, doğalgaz ve su bedava olacak”

Bu rakamın kişi bazlı olarak değişiklik gösterebileceği de aktarılıyor. Yine Aile Sigortası kapsamındaki hanelere belli oranlarda elektrik, doğalgaz ve suyun ücretsiz verilmesi de bildirgede yer alacak.

“Asgari ücret en az 2 bin lira olacak”

Sosyal devletin daha da güçlendirilmesi, asgari ücretin en az 2 bin lira olması gibi vaatlerin de yer alacağı bildirgede, “istihdam seferberliği” sözü verilecek.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica