Siyaset

CHP olağanüstü kurultayı için imza veren iller ve delege sayısı

CHP olağanüstü kurultayı için imza veren iller ve delege sayısı CHP Genel Merkezinde yapılan çalışmanın sonucunda imza veren delegelerin illere göre dağılımının listesi çıkarıldı. CHP olağanüstü kurultayı için imza veren iller ve delege sayısı detaylar haberimizde…

CHP olağanüstü kurultayı için imza veren iller ve delege sayısı

CHP Genel Merkezinde yapılan çalışmanın sonucunda imza veren delegelerin illere göre dağılımının listesi çıkarıldı. 81 ilin bulunduğu listede, kurultay için hangi şehirden ne kadar imza toplandığı yer aldı.

Genel Merkez 605 imza olduğunu söylüyor

24 Haziran seçimleri sonrası başlayan olağanüstü kurultay tartışmalarında muhaliflerin topladıkları imzalar CHP Genel Merkezi’ne teslim edildi. Genel Merkez ellerine ulaşan noter tasdikli imza sayısının 605 olduğunu söylerken, muhalifler 622 imza teslim ettiklerini açıkladı. Ayrıca illere göre imza dağılımın yer aldığı listede 605 imza var.

Tunceli, Şırnak, Amasya, Çankırı ve Sinop’tan hiç imza alamadılar

Muhaliflerin imzaları teslim etmesinin ardından CHP Genel Merkezinde yapılan çalışmanın sonucunda imza veren delegelerin illere göre dağılımının listesi çıkarıldı. 81 ilin yer aldığı listede kurultay için imza toplayanların hangi şehirden ne kadar imza aldıkları yer alıyor. Muhaliflerin Kemal Kılıçdaroğlu’nun memleketi olan Dersim’in de aralarında olduğu Şırnak, Amasya, Çankırı, Sinop’tan imza alamadı, Muharrem İnce’nin memleketi Yalova’nın da aralarında bulunduğu Sakarya, Manisa, Kilis, Aksaray, Bartın, Batman, Bilecik, Düzce ve Hakkari illeri tam sayıda imza verdi.

10 milletvekili ve 12 PM üyesi imza vermiş…

Ayrıca CHP’de 144 milletvekilinden 10 milletvekili ve 60 kişilik Parti Meclisinden 12 üye olağanüstü kurultayın toplanması için imza verirken, 15 kişilik Yüksek Disiplin Kurulundan ise 4 üye olağanüstü kurultayın toplanmasını istedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica