Siyaset

CHP Kocaeli il başkanı Cengiz Sarıbay çirkin saldırıya sert çıktı

CHP Kocaeli il başkanı Cengiz Sarıbay çirkin saldırıya sert çıktı Cengiz Sarıbay; “Bu tip saldırılara ve ardından gelen savunmalara tahammülümüz kalmadı. İlla ki bizlerde mi saldırganlaşalım?” dedi. CHP Kocaeli il başkanı Cengiz Sarıbay çirkin saldırıya sert çıktı detaylar haberimizde…

CHP Kocaeli il başkanı Cengiz Sarıbay çirkin saldırıya sert çıktı

“Artık yeter!.. İlla ki bizlerde mi saldırganlaşalım?”

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay Kocaeli’deki Atatürk Büstü’ne yapılan çirkin saldırı sonrası sert çıktı, “Bu tip saldırılara ve ardından gelen savunmalara tahammülümüz kalmadı. Artık yeter! İlla ki bizlerde mi saldırganlaşalım?”

“Bu kişilere geçiş izni verenler de cezalandırılmalı”

Son yıllarda artan Atatürk heykellerine ve büstlerine yapılan saldırılara, sosyal medyada yayılan hakaret içerikli video paylaşımlarına ‘Bu kadarı da olmaz’ dedirten bir yenisi daha eklendi. İddialara göre Dilovası’ndaki bir okulun bahçesinde yer alan Atatürk büstüne saldıran Yusuf Saba ve o anların videosunu çekerek sosyal medyada paylaşan şahsın hızla yayılan görüntüleri herkesi ayaklandırdı. Şahısların yakalandığına dair yapılan açıklamanın ardından Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Çocuklarımızı emanet ettiğimiz eğitim yuvalarına elini kolunu sallayarak girebilen ve Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün büstüne saldırma cüretini bulan bu kişilere geçiş izni verenler de cezalandırılmalı” dedi.

“Herkes kendine gelsin…”

İl Başkanı Cengiz Sarıbay yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Dün akşam saatlerinde paylaşılan görüntülerdeki çirkin saldırı her daim savunduğumuz nezaketten hepimizi uzaklaştırdı. Artık yeter! İllaki bizlerde mi saldırganlaşalım? Videodaki şahısların yaşlarının küçük olduğu belli oluyor. Bir okulun bahçesine girerek Atatürk büstüne saldırmakla kalmıyorlar üstüne bir de bunu videoya çekerek paylaşma cüretini gösteriyorlar. Bu çocuklara bu cesareti kim veriyor? Okul bahçesine ellerini kollarını sallayarak nasıl girebiliyorlar? Cehalet ile yapılan saldırı ve hakaretlerin artık ardı arkası kesilmiyor. Herkes kendine gelsin. Cumhuriyetimize ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e, onun silah arkadaşlarına, bu topraklar uğruna can verenlere, bayrağımıza, vatanımıza, milli değerlerimize yapılan saygısızlıklara ve aklımızla dalga geçer gibi bu saldırıları meşrulaştırarak yapılan savunmalara artık tahammülümüz kalmamıştır. Herkes haddini bilsin ve görevini yapsın”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica