İGF

Camilerin çehresi Osmangazi’yle değişiyor

Bursa’nın Osmangazi Belediyesi tarafından Sırameşeler Mahallesi Hakkı Camii’nde yapımı tamamlanan abdestlik, bay-bayan, engelli tuvaletleri ile bahçe ve çevre düzenleme çalışmaları tamamlanarak hizmete açıldı.

BURSA (İGFA) – Bursa’nın Osmangazi Belediyesi, ilçedeki mevcut camilere yönelik yürütülen avlu ve çevre düzenlemesi, abdestlik, tuvalet, boya, tadilat ve bakım onarım hizmetlerini ara vermeden sürdürüyor. Cami cemaati ve mahalle sakinlerinin talebi üzerine Sırameşeler Mahallesi Hakkı Camii’nde başlatılan bay bayan ve engelli tuvaletleri, abdestlik ve cami avlu ve çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı. Geçtiğimiz yıl mayıs ayında başlatılan çalışmalar kapsamında Hakkı Camii’nin bahçesi parke taşla kaplandı. Ayrıca 40 metre uzunluğundaki bahçe duvarı ve korkuluklar yenilendi. Yapılan çalışmalar için 400 bin TL’lik kaynak kullanıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Araştırma Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç’ın yanı sıra Osmangazi İlçe Müftüsü Mehmet Uzun’un duaları eşliğinde vatandaşlarla birlikte hizmetlerin açılışını gerçekleştirdi. Yaptığı konuşmada pandemi sürecine ve alınması gereken tedbirlere vurgu yapan Başkan Dündar, “Pandemi henüz bitmedi. Bu nedenle temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyarak yaşantımızı devam ettirmeye alışacağız” dedi.

DÜNDAR: “HİZMETLER BİZLERİN MUTLULUK SEBEBİ OLUYOR”

Osmangazi Belediyesi olarak bütçe ve imkanlar çerçevesinde her mahallede bir hizmet ürettiklerini ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Sırameşeler Hakkı Camimizi ziyaret ettiğimizde bizden abdestlik, tuvalet ve bahçe düzenlemesi yapmamız talep edildi. Vatandaşlarımızın talebi üzerine başlattığımız çalışmalarımızı tamamladık. Yaptığımız hizmetlerle, camimize bir güzellik, bir ferahlık geldi. Mahalle sakinleri ve cami cemaatimizin buluşma noktası oldu. Buradaki bu hizmet ve güzellikler bizlerin de mutluluk sebebi oluyor. Burada olduğu gibi diğer mahallelerimizde de pek çok hizmet gerçekleştiriyoruz. Hizmetlerin sonu yok. Bir yandan yapıp tamamlıyoruz, bir yandan yeni talepleri alıyoruz. Bu bir hizmet yolculuğu. Allah, sağlık ve sıhhat verdiği müddetçe bu hizmetleri sürdüreceğiz” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica