Siyaset

Buyur gel ölümse ölüm hapisse hapis korkarsam namerdim

Buyur gel ölümse ölüm hapisse hapis korkarsam namerdim Akşener; “Sayın Erdoğan açık açık dedi ki ‘Seni tutuklatacağım’. Elinden geleni ardında koyma. Senden toz zerresi kadar korkarsam namerdim” dedi. detaylar haberimizde…

Buyur gel ölümse ölüm hapisse hapis korkarsam namerdim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı ‘ağır bedel ödeyecek’ sözlerine, “Ölümse ölüm, hapisse hapis, bir milim geri adım atmam. Varsa fıtratımda kanım kurusun” diyerek cevap verdi.

“Hodri meydan”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Samsun Cumhuriyet Meydanı‘nda düzenlediği mitingde halka hitap etti. Akşener, “Sayın Erdoğan açık açık dedi ki ‘Seni tutuklatacağım’. Elinden geleni ardında koyma. Senden toz zerresi kadar korkarsam namerdim. Yahu muhterem, ben bunları daha evvel yaşadım. Belinde silah olanlar, elinde tank, tüfek olanlar bastıramadı da, o günlerde onlardan korkanlar mı beni korkutacak? Hodri meydan” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın ‘kaçacak deliği yok milletvekili de değil’ dediği Akşener bu sözlere de şöyle cevap verdi:

“Musibetin vesilesi sen ol”

“Hiçbir dokunulmazlık olmadan seninle, senin zulmünle mücadele etmek için milletvekili olmadım. Ama kendi milletvekillerine hakaret ediyorsun sen… Milletvekillerini kaçacak deliği olan insanlar olarak mı gördün? Hiç değilse bari rol icabı ‘Suç duyurusunda bulundum’ de… Bırak sonra senin talimatınla hareket edenler tutuklasın. Elinden geleni ardında koyma. Bunların tamamı ne biliyor musunuz, bunların hepsi korkaklık belirtisi. Ben ‘Ecel ne bir nefes evvel ne bir nefes sonradır’ deyişine iman etmişim. Allah bir musibet verecekse, seni vesile kılmışsa, ne gam buyur gel! Musibetin vesilesi sen ol. Ölümse ölüm, hapisse hapis, bir milim geri adım atmam. Varsa fıtratımda kanım kurusun” diye konuştu.

Cumhurbaşkanına hakaretten…

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın, partisinin Denizli mitinginde yaptığı konuşma nedeniyle hakkında “Cumhurbaşkanı’na hakaretten” suç duyurusunda bulunduğunu aktaran Akşener, sözlerine şöyle devam etti:

“Yapılmak istenen şu; Meral Akşener’i korkutmak, etrafındakileri korkutmak, cesur ve iyi insanları korkutmak, seçmenini korkutmak. Ama bilmiyor ki İYİ Parti kurulurken bu iyi ve cesur insanların başına gelmedik bela kalmadı. Onların hepsi direndi ve sonuç itibarıyla bugünlere geldik. ‘Parti kurdurulamaz’ dendi, kurduk. Sonra seçime sokulmamak için bir dümen çevrildi. Allah razı olsun Sayın Kılıçdaroğlu’ndan bir demokrasi tavrı gösterdi. Biz seçime gittik ve 5 milyon insanın oyuyla, helal oylarıyla Meclis’te grubu olan siyasi bir parti olduk.”

“Gereğini sandıkta yapın”

Seçmenden, yerel seçimlerde adayların projelerini, seçim vaatlerini ve hizmet anlayışlarını sorgulamalarını isteyen Akşener; “Bizim için Milliyetçi Hareket Partisi‘ne oy veren seçmen kardeşlerim de AK Parti‘ye oy veren seçmen kardeşlerim de canımızdan azizdir. Biz onlara ‘terörist’ diyemeyiz canımızdır, ciğerimizdir hepsi. Ama İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi‘ne oy veren seçmen… Size hakaret ediliyor, iftira atılıyor. Gereğini sandıkta yapın” diye konuştu.

“Senin Kürdistan dediğin yer kadim Türkmeneli’dir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın kendisine “Meral Hanım, Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı?” diye sorduğunu belirten Akşener, kendisinin İçişleri Bakanlığı yaptığını anımsatarak; “Biz, ‘Kuzey Irak‘ bile demezdik, ‘Irak’ın kuzeyi’ derdik, coğrafi bir tanım olsun diye, siyasi bir tanım olmasın diye. Irak’ın kuzeyine Kürdistan yok, Türkiye’de Kürdistan yok. Senin Kürdistan dediğin yer kadim Türkmeneli’dir” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica