Genel

Bu yürüyüşü Yılbaşı kutlamalarına engel olmak için düzenledik

Bu yürüyüşü Yılbaşı kutlamalarına engel olmak için düzenledik Sivas Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından Mekke’nin Fethi’nin 1387’nci yıl dönümü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi. Dernek başkanı, “Bu yürüyüşteki amacımız hem insanımızın hem de Sivaslı hemşehrilerimizin yılbaşını kutlamalarına engel olmak, bu kutlamalardan vazgeçirmek” dedi. Bu yürüyüşü Yılbaşı kutlamalarına engel olmak için düzenledik detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Bu yürüyüşü Yılbaşı kutlamalarına engel olmak için düzenledik

“Müslüman yılbaşı kutlamaz”

AGD Sivas Şubesi, yılbaşı kutlamalarına alternatif olarak her yıl düzenlenen Mekke’nin Fethi programı öncesi ‘Müslüman yılbaşı kutlamaz’ sloganıyla yürüyüş düzenledi. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı ve Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan yürüyüşte yılbaşı kutlamalarına tepki gösterildi. Mehter takımın da katıldığı yürüyüşte bazı cadde ve sokaklar trafiğe kapatıldı. Çeşitli sloganların da atıldığı yürüyüş 4 Eylül Spor Salonu önünde sona erdi.

“Bu yürüyüşteki amacımız hem insanımızın hem de Sivaslı hemşehrilerimizin yılbaşını kutlamalarına engel olmak, bu kutlamalardan vazgeçirmek”

Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Bülent Şimşek, Mekke’nin fethini kutlamak için yürüyüş düzenlediklerini belirterek, “Bu yürüyüşteki amacımız hem insanımızın hem de Sivaslı hemşehrilerimizin yılbaşını kutlamalarına engel olmak, bu kutlamalardan vazgeçirmek. Aynı şekilde Mekke’nin fethini kutlayarak bu geceyi daha mübarek kılmak” dedi.

Konuşmanın ardından grup Mekke’nin Fethi’nin yapılacağı salona geçti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica