Siyaset

Bu kuru fasulyenin içine 300 gram Sırbistan eti katacağız

Bu kuru fasulyenin içine 300 gram Sırbistan eti katacağız Muharrem İnce, Trabzon mitinginde yemek tarifi verdi: Kuru fasulye pilav tarifi yapacağım. 2 su bardağı Çin fasulyesi, 2 kaşık Tunus zeytinyağı, onun yanına Ukrayna salçası, 3 bardak Amerikan pirinci olacak. Bunları Rus doğalgazında ısıtacaksınız. Kuru fasulyeyi Çin’den alıyoruz. Bu kuru fasulyenin içine 300 gram Sırbistan eti katacağız detaylar haberimizde…

Bu kuru fasulyenin içine 300 gram Sırbistan eti katacağız

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Trabzon’da seçim mitingi düzenledi. Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’a “Partiyi kurmadan önce Fethullah Gülen’e gidip icazet aldın mı?” diye sorduğunu hatırlatan İnce, şöyle devam etti:

“Bir tek diploma konusunda konuşmuyor”

“Bana diyor ki “ispatlamazsan namertsin”, ben de diyorum ki; “İspatlamazsam namerdim.” Bana bunu diyen kişi birlikte gittiğin kişi. Ben onu korumak amaçlı söylemiyorum. Ama 24 Haziran’dan sonra anlatacağım zaten. Ne dersem cevap veriyor bir tek diploma konusunda konuşmuyor.”

İnce’nin diğer mesajları özetle şöyle:

“Son 40 yılda Türkiye’de 31 milyon kişi göç etmiş”

Adil olarak bölüşeceğiz. Son 40 yılda Türkiye’de 31 milyon kişi göç etmiş. 20 milyon 560 bin kişi ilk kez oy kullanacak. 570 bin öğrenci var. Bakın yine Türkiye’de 57 milyon seçmen var. Sadece yüzde 7’si köylerde yaşıyor. Köylerde insan kalmamış. Nufüsun yarısı 11 büyük şehirde yaşıyor. Bizim insanları yeniden köyüne döndürmemiz lazım. Bunun yolu tarımı, hayvancılığı desteklemektir.

“Dövizleri sen bozdurdun mu?”

Her mahalleye bir kreş açarsak, çocuk kreşe kadın işe gider. Bir sloganımız daha var. Her aileye bir ev, her aileye bir maaş… Trabzon hazır mısın buna? Döviz yükseliyor. Ekonomi bakanı tanımıyorum diyor. Başbakan dolsa ne olur olmasa ne diyor, Cumhurbaşkanı başka bir şey diyor. Vatandaşa “bozdur” dedin. Vatandaş seni dinledi, zarar etti. İki sorum var. Sen bozdurdun mu? Vatandaş zarar etti, bunu nasıl karşılayacaksın?

“Gel beraber programa çıkalım”

Ben “köprü yapmak basit iş” dedim. “Senin haddine mi köprü yapmak” dedi. Kavga etmeyelim. Prompterların da olsun, danışmanların da olsun. Gel beraber programa çıkalım. En iyi olduğun 5 konuyu seç, ben tek başıma geleceğim.

“Mühim olan gönüller arasında köprü kurmaktır”

Demirel’in yaptığı köprüden neden 10 TL’den geçiyoruz da senin yaptığından neden 100 TL’ye geçiyoruz? Bunun cevabını ver. Kardeşim sen bunlara garanti vermedin mi? Hazine kimin malı? Devlet garantisi, hazine garantisi verdin. Bak kardeşim, demirden köprüleri herkes yapar. Mühim olan gönüller arasında köprü kurmaktır. Ben bunu yapacağım. 6 vilayete söz verdiler, “yerli otomobil yapacağız” diye. Seçime kadar bu il sayısı 20’ye çıkar. Erdoğan; kaporta, lastiğe, aksa talip ben otomobilin beynine talibim.

“İlk kez bir yemek tarifi yapacağım”

Dünyada ilk 100 marka içinde Türk markası yok. Bizim derdimiz bu olması lazım. İlk kez bir yemek tarifi yapacağım. Kuru fasulye pilav tarifi yapacağım. 2 su bardağı Çin fasulyesi, 2 kaşık Tunus zeytinyağı, onun yanına Ukrayna salçası, 3 bardak Amerikan pirinci olacak. Bunları Rus doğalgazında ısıtacaksınız. Kuru fasulyeyi Çin’den alıyoruz. Bu kuru fasulyenin içine 300 gram Sırbistan eti katacağız. Her gittiği yerde yerli ve milliyiz diyor. Saray’daki mermerler Afyondan mı, Hindistan’dan mı? Bundan daha iyi yerli milli açıklaması olur mu?

“2013’te Gazze’ye gideceğim demişti, 5 sene geçti”

Ne zaman bir seçim yaklaşsa İsrail kavgası olur. Kayıkçı kavgası. İsrail mallarını boykot et etmez, tohum alma diyoruz alıyor. Filistinli bir Müslüman Türkiye’ye gelmek istese vize var, İsrailliye vize yok. 2013’te Gazze’ye gideceğim demişti, 5 sene geçti. Gitti mi? Gitmedi. Anca Gebze’ye gitti. Ben cumhurbaşkanı olduğumda Gazze’ye gideceğim söz.

“FETÖ’den mi öğrendiniz bu montajlamayı?”

Samsun’da sahnedeyim. Gençler bisiklet getirdi, bindim. “O anca bisiklete biner” demiş. Tamam, sende ataların gibi ata bin. Ancak bu ülkede baya da bir namussuz var. Benim bu fotoğrafımı camiye girerken monte etmişler. FETÖ’den mi öğrendiniz bu montajlamayı? Namussuzlar…

“Duygu sömürüsü yapıyor”

Beni de Menderes gibi idam edecekler” demiş. İdam kalktı. Ortağın Bahçeli’ye sor o bilir. Duygu sömürüsü yapıyor. Menderes benzetmesiyle. Menderes kim sen kimsin? Menderes ticaret yapmak istediği oğluna “Ben başbakanken yapamazsın” demiştir. İnsanların din ve milli duygularını kullanma.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica