Genel

Bir gecede güzelim orman bu hale getirildi

Bir gecede güzelim orman bu hale getirildi Ankara Büyükşehir Belediyesi ile rektörlüğün anlaşmaya varması sonucu dün gece iş makinelerinin girdiği ODTÜ ormanı bir günde bu hale getirildi. Gökçek “4.5 kilometrelik yolu bir gecede açarak rekora imza attık” dedi. Bir gecede güzelim orman bu hale getirildi detaylar haberimizde…

Bir gecede güzelim orman bu hale getirildi

Ankara’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Teknokent Kavşağı ile 1071 Malazgirt Bulvarı arasındaki bağlantıyı sağlayacak olan tünelin yapımı için dün gece saatlerinde başlayan çalışmalar devam ediyor.

ODTÜ içinden geçirilecek yol için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 8 Eylül’de ODTÜ Rektörlüğü ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında anlaşma sağlanmış, anlaşmaya ilişkin protokol ise Ankara Valiliği’nde imzalanmıştı.

ODTÜ ormanının kesilmeden önceki hali

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, gece saatlerinde hafriyat kamyonları ve iş makineleri ile ODTÜ arazisine girerek burada çalışmalara başladı. Aysel Sabuncu Yaşam Merkezi’nin bulunduğu bölgeden başlayan yol yapım çalışmaları, Jandarma Komutanlığı Hava Radar arazisine kadar olan ve ODTÜ alanında kalan 4.8 kilometrelik kısmı kapsıyor.

Gökçek’ten Twitter paylaşımı

Bu arada Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ODTÜ’de dün gece yapılan yol çalışması ve ağaçların kesilmesiyle ilgili Twitter’dan paylaşım yaptı. Gökçek paylaşımında, “ODTÜ rektörlüğü ile yapılan protokol gereği açılacak 4,5 km’lik yolu bir gecede açarak büyükşehir belediyesi bir rekora daha imza attı” dedi.

Gökçek paylaşımlarında ayrıca şu ifadelere yer verdi: “Ankara Belediyesi rant için tek bir ağaç kesmemiştir. AVM yapmak, bina yapmak için kesmemiştir. Bu yolu en çok kullananlar gene ODTÜ’lüler olacak. Ayrıca taşınan ağaçların en az iki katını ODTÜ’ye dikmeyi taahhüt ettik. ” dedi.

Konuyla ilgili olası eylemlere karşı bölgede çevik kuvvet ekipleri hazır olarak bekletiliyor.

ODTÜ’de yol protestosu: Bu bir rant projesi

ODTÜ ormanlarından geçirilecek yol yapım çalışması protesto edildi. Yapılan açıklamada, ODTÜ ormanından geçirilen yolun, kente zarar veren bir rant projesi olduğu ifade edildi.

Ankara’da, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mezunları Derneği üyeleriyle birlikte bazı milletvekilleri ve öğrenciler, okulun içinden yol geçirilmesine tepki gösterdi.

ODTÜ Mezunları Derneği, kampüs önüne gelerek, çalışmaları protesto etti

ODTÜ Teknokent Kavşağı ile 1071 Malazgirt Bulvarı arasındaki bağlantıyı sağlayacak ve ODTÜ’nün içinden geçecek olan tünelin yapımı için dün gece saatlerinde çalışma başlatıldı.

ODTÜ arazisindeki ağaçların taşınarak, yol yapılmasına tepki gösteren ODTÜ Mezunları Derneği, kampüs önüne gelerek, çalışmaları protesto etti.

Ellerinde fidan taşıyan öğrenciler, ‘Rektör istifa’ sloganları attı.

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner ve Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın da destek verdiği grup adına basın açıklaması yapan Yeşil Ankara Platformu, ODTÜ ormanlarının polis ve TOMA’lar eşliğinde katledildiğini belirterek, bu çalışmaların kente zarar veren bir rant projesi olduğunu söyledi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica