Ekonomi

Biber ve Patlıcan sadece bir tezgahta vardı

Biber ve Patlıcan sadece bir tezgahta vardı Pazarda can yakan, cepleri boşaltan üçlü. Merhum Barış Manço’nun şarkısında bahsettiği gibi. Bu üçlü zaten mevsim sebzesi değil, seralardan gelir ki alabilirsek sofralarımıza geliyor. detaylar haberimizde…

Biber ve Patlıcan sadece bir tezgahta vardı

Patıcan çıldırmış

Yangın yerine dönen pazarda fiyatların yüksekliği, olumsuz ortamın süreklilik arz etmesi hem tüketiciyi hem de satıcıyı kaygılandırırken, biber ve patlıcan tek bir tezgahta görüldü.

Ufuk Bagan (Hür Kocaeli) İzmit- Mevcut hükümetin çizdiği pembe tabloya, sadece iki ilde göstermelik olarak belediyeler marifetiyle açılan tanzim satışlara rağmen semt pazarlarındaki yüksek ateş bir türlü düşürülemiyor.

Hal esnafının adeta terörist ilan edildiği, vatandaşın alışveriş yaparak geçimlerine katkı sağladığı pazarcı tezgahlarını gezdiğimizde vahim bir tablo ile karşılaştık.

Domatess, biberr, patılacann…

Pazarda can yakan, cepleri boşaltan üçlü!.. Merhum Barış Manço’nun şarkısında bahsettiği gibi. Bu üçlü zaten mevsim sebzesi değil, seralardan gelir ki alabilirsek sofralarımıza geliyor. İzmit Pazar Pazarı’nda domatesin kilosu gün itibariyle 6 liradan satışa sunulurken, tek bir tezgahta gördüğümüz patlıcan ve biber, inanın ağzımızı yaktı. Patlıcanın kilosu 12, biberin de 12.

Kış sebzelerine gelince…

İzmit Pazar Pazarı’ndaki umutsuz gezimizi sürdürürken bir de kış aylarına özgü sebzelere göz atalım dedik. Bakla 8 lira, pırasa 5 lira, lahananı tanesi 6, karnabaharın 7 lira. Kabak ise kilosu 5 ile 7 lira arasında alıcı bekliyor. Ispanağın kilosu da 5 lira.

Ucuz ürünler de var…

Çok da karamsar olmamak lazım… Pazarda ucuz ürünlere de denk geldik. Mesela kıvırcık 1 lira, maydanoz 1 lira, elma 2 lira, 10 tane limon 2,5 lira. Taze soğan 2 lira, portakal 4, Anamur muz 6 lira. Ha sarımsak da ucuz. Kilosu 25 lira…

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica