Genel

Bayraklı AKP ilçe kongresine polis müdahalesi

Bayraklı AKP ilçe kongresine polis müdahalesi İzmir’de, AK Parti Bayraklı İlçe Kongresi’nin Cemil Kurkut, mevcut başkan Özgür Hızal’a rakip oldu. Divan üyelerinin, Kurkut’un listesinde imza sayısının yetersiz olduğunu belirterek, seçime katılamayacağını açıklaması üzerine salonda tartışma çıktı. Kurkut ile Hızal’ı destekleyenler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Gerginliğin büyümesi üzerine çevik kuvvet ile sivil polisler, kongre salonuna girdi. Bayraklı AKP ilçe kongresine polis müdahalesi detaylar haberimizde…

Bayraklı AKP ilçe kongresine polis müdahalesi

AK Parti Bayraklı 4’üncü Olağan İlçe Kongresi, Bayraklı Belediyesi Mustafa Kemal Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti İzmir milletvekillerinden Kerem Ali Sürekli ve Mahmut Atilla Kaya, partili belediye başkanı ile ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Divan başkanı AKP Kütahya Milletvekili İshak Gazel…

Kongrenin divan başkanlığını AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel yaptı. Kongrede kürsüye çıkan ilk isim, İlçe Başkanı Özgür Hızal oldu.

“Bayraklı laf değil hizmet bekliyor”

2019’a giden yolda sadece kadroları belirlemeyeceklerini, dava ve yol arkadaşlarının bu seçimlerde belirleneceğini belirten Hızal, “AK Parti belediyeciliğini buraya kazandırmak benim hayalim. Bayraklı laf değil hizmet bekliyor. Yaşadığı sorundan en kısa sürede kurtulmayı istiyor. Bayraklı’da mahalle mahalle dolaştık. İlçenin AK belediyecilik ile taşınmasını sağlayacağız” dedi.

“9 yıl boşa geçti”

Hızal’ın ardından AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, konuşma yaptı. Bayraklı’nın 9 yılını boşa geçirdiğini söyleyen Sürekli, “İnşallah seneye yerel seçimler Bayraklı’nın kurtuluşu olacak. Bu da yetmez Büyükşehir Belediyesi de AK Parti’nin olacak” diye konuştu.

“Bizim siyaset anlayışımızda görev istenmez”

AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül ise seçimler için samimi çalışılması gerektiğini belirterek, “Bizim siyaset anlayışımızda görev istenmez. Size hangi görev verilirse görevinizi tam anlamı ile yerine getirmeye çalışırsınız. Sokağa indiğimde samimi bir taban görüyorum. Liderimiz için beklentisiz her şeyi ortaya koyuyor. Makam ve mevki beklentisi yok. Liderine güvenen samimi bir taban var” dedi.

“Bizlere ‘Emperyalist’ diyenlerin…”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da konuşmasında, Zeytin Dalı Harekatı’na değinerek, “Bugün şişirdikleri ‘PKK-PYD balonu’ Afrin’de patladı. Hem PKK-PYD balonu yerle bir oldu hem de arkasındaki güçler yerle bir oldu. Bizlere ‘Emperyalist’ diyenlerin bugün söyleyecek hiçbir sözü kalmadı. Emperyalizme karşı direnen varsa o da AK Parti’dir” şeklinde konuştu.

20 imza yok açıklaması olayların fitilini ateşledi

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Divan Başkanı İshak Gazel, Cemil Kurkut’un listesinde aday olmasını gerektiren 20 imzanın bulunmadığını açıklayarak, seçime giremeyeceğini söyledi.

Çevik kuvvet ve sivil polisler salonda

Karara itiraz eden Kurkut, bir süre divanda imza verenlerin isimlerinin yeniden okunmasını istedi. Divan Başkanı Gazel ile Kurkut arasında yükselen tansiyon, salona da yansıdı. Çevik kuvvet polisi ile sivil polislerin girdiği salonda zaman zaman arbede yaşandı.

Muhalefetin listesini divan kabul etmedi

Kurkut ve ekibinin itirazları üzerine listede adı bulunan delegelerin isimleri, bir kez daha okundu. Salonda yalnızca 12 delegenin Cemil Kurkut’un aday olması için el kaldırması üzerine Kurkut’un listesi divan tarafından kabul edilmedi. Çift liste ile başlayan kongre, mevcut Başkan Özgür Hızal’ın tek liste ile seçime gitmesinin ve seçilmesinin ardından sona erdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica