Siyaset

Başaran ‘Önceliğimiz tek adam ittifakını geriletmek’

Başaran ‘Önceliğimiz tek adam ittifakını geriletmek’ Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Reyhan Başaran, Halkevleri‘ni ziyaret etti. detaylar haberimizde…

Başaran ‘Önceliğimiz tek adam ittifakını geriletmek’

“Önceliğimiz tek adam ittifakını geriletmek”

Halkevleri ziyaretinde konuşan Başaran, “Önceliğimiz tek adam ittifakını geriletmek ama Büyükşehire baktığımızda bu iki partiye oy verecek değildik, aday olmamızın bir diğer nedeni de budur” dedi.

“Aday göstereceğimizi ilan etmiştik”

Ziyarette ilk olarak konuşan Emek Partisi (EMEP) İl Başkanı Arzu Erkan, “Parti olarak seçimlere girmemiz engellese de burada ısrarcı olacağımızı, aday göstereceğimizi ilan etmiştik” diye konuştu. Reyhan Başaran‘ı açıkladıkladıklarını ve sol, sosyalist kurumların desteğinin önemli olduğunu vurgulayan Erkan, destek istedi.

“Önceliğimiz demokrasi güçlerinin birliği”

“Bizim önceliğimiz demokrasi güçlerinin birliği, yanyana gelmesiydi ama bu olmadı” diyen Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Reyhan Başaran, Önceliğimiz tek adam ittifakını geriletmek ama Büyükşehire baktığımızda bu iki partiye oy verecek değildik, aday olmamızın bir diğer nedeni de budur” ifadelerini kullandı.

“Biz de varız demek gerçekten çok önemli”

Bu süreçte ortaklaşmanın önemli olduğunu söyleyen Halkevleri Şube Başkanı Tolga Köse ise, “Ortak bir dil yaratmayı biz de istedik. Biz de gerici ve faşist adaylara oy vermeyeceğimizi söyledik. Ortaklaşmak bu süreçte önemli. Biz de varız demek gerçekten çok önemli, yaptığınız da bu noktada çok kıymetli. Gönül rahatlığıyla oy verebiliriz” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica