Siyaset

Barzani referandum için Brüksel’e gidiyor

Barzani referandum için Brüksel’e gidiyor. Erbil yönetiminin 25 Eylül’de planlanan bağımsızlık referandumu için kurduğu komite bugün biraraya geldi. Toplantıda, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’nin referandumu anlatmak için Brüksel’e gitmesi kararı alındı. Barzani referandum için Brüksel’e gidiyor.

Barzani referandum için Brüksel’e gidiyor

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, 25 Eylül’de düzenlemeyi planladıkları bağımsızlık referandumunu anlatmak için Brüksel’e gidecek. Karar, referandum için oluşturulan komitenin bugün Erbil’de Barzani’nin başkanlığında düzenlediği toplantıda alındı.

“bağımsızlık referandumunu ele almak üzere”

Erbil merkezli Rudaw gazetesine konuşan üst düzey bir Iraklı Kürt yetkili, Barzani’nin bağımsızlık referandumunu ele almak üzere üst düzey bir heyetle Brüksel’i ziyaret edeceğini söyledi. Ziyaretin haberini Barzani’nin Kürdistan Demokratik Partisi’nin (KDP) üst düzey yetkililerinden Hoşyar Zebari de doğruladı. Ancak haberde ziyaret için bir tarih verilmedi.

İki komite kurulması kararı da alındı

Referandum komitesinin komitesinin toplantısında, oylama sonrası Irak’ın merkezi yönetiminin yanı sıra diğer ülkelerle de müzakere etmekle yetkilendirilecek iki komite kurulması kararı da alındı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica