Genel

Bana o köpeğin kafasını getirin

Bana o köpeğin kafasını getirin Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman’ın en yakın danışmanlarından biri olan Kraliyet Divanı Müsteşarı el-Kahtani’nin, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetini internetten görüntülü görüşme yaparak kontrol ettiği iddia edildi. Bana o köpeğin kafasını getirin detaylar haberimizde…

Bana o köpeğin kafasını getirin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman’ın en yakın danışmanlarından biri olan Kraliyet Divanı Müsteşarı el-Kahtani’nin, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetini internetten görüntülü görüşme yaparak kontrol ettiği iddia edildi.

Skyp üzerinden emirler vererek operasyonu yürüttü…

Reuters‘ın paylaştığı haberde, Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’ın sosyal medya işlerini yürüten Abdullah el-Kahtani’nin Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetini Skype üzerinden emirler vererek yürüttüğünü iddia etti.

“Bu bağlantı sırasında Kahtani Kaşıkçı’ya hakaretler yağdırmaya başladı”

Habere göre, Kahtani, Kaşıkçı’nın konsolosluk binasında tutulduğu odaya kamera aracılığıyla bağlandı. Bu bağlantı sırasında Kahtani’nin Kaşıkçı’ya hakaretler yağdırmaya başladığı ve gazeteciyi aşağıladığı iddia edildi.

Kahtani’nin odada bulunan infaz timine “Bana o köpeğin kafasını getirin” gibi sözler sarf ettiği ileri sürülen haberde, Kahtani’nin Kaşıkçı’nın öldürüldüğü anları izleyip izlemediğinin bilinmediği belirtildi.

Suudi Kraliyet Mahkemesi’nden bir yetkili olduğu söylenen diğer kaynak ise Kaşıkçı cinayetinde sorumluluğu Kahtani’nin almasının istenildiğini ifade etti.

Görevden alınan Kahtani’nin hapis cezası almadığına dikkat çekti…

Adını açıklamayan Kraliyet Mahkemesi çalışanı, Suudi Arabistan’ın Kaşıkçı cinayeti sonrası yaptığı soruşturmada görevden alınan Kahtani’nin hapis cezası almadığına dikkat çekti ve sosyal medya üzerinden paylaşımlarını sürdürdüğü iddiasında bulundu.

“Kimsenin yönlendirmesi olmaksızın kararlar aldığımı mı düşünüyorsunuz?”

Suud bin Abdullah el-Kahtani, geçtiğimiz yıl sosyal medya hesabından “Kimsenin yönlendirmesi olmaksızın kararlar aldığımı mı düşünüyorsunuz?” notunu paylaşmış, özellikle Lübnan Başbakanı Saad Hariri’nin gözaltına alınmasında rol alması; Ve Suudi Kraliyet ailesinde Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a muhalif olabilecek isimleri susturma operasyonlarında yer alması ile dikkatleri üzerine çekmişti.

“Yaşanan olaylar Muhammed bin Selman’ı görevden almaya yetmeyecek”

Haberde ayrıca, başka bir Suudi yetkilinin; “Yaşanan olaylar Muhammed bin Selman’ı görevden almaya yetmeyecek fakat muhtemelen tamiri çok uzun yıllar alacak. Çünkü Kral kendisini koruyor” sözlerini söylediği belirtildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica