Siyaset

Bakanlık kararıyla Yunan adalarına ticari yat seferleri yasaklandı

Bakanlık kararıyla Yunan adalarına ticari yat seferleri yasaklandı Yunan adalarına sefer yapan Türk bayraklı ticari yatların liman çıkışları Ulaştırma Bakanlığınca yasaklandı. Mavi tur benzeri geziler için Yunan adalarına giden ticari yatlara bugünden itibaren izin verilmeyecek. Bakanlık kararıyla Yunan adalarına ticari yat seferleri yasaklandı detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Bakanlık kararıyla Yunan adalarına ticari yat seferleri yasaklandı

Son dönemde Yunanistan limanlarına sefer yapan Türk bayraklı ticari yatlara karşı Yunan PSC müfettişlerinin ön yargılı bir şekilde tutuklama kararı vermesi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nı önlem almak üzere harekete geçirdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı önlem alma kararı aldı

Deniz Haber Ajansı’nın haberine göre; özellikle, son aylarda Kos ve Rodos Limanlarına sefer yapan Türk bayraklı ticari yatların Paris Memorandumu (Paris MoU) kapsamında yapılan denetimler sonucu tutuklanmasıyla birlikte, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı hızlı bir hareketle önlem alma kararı aldı.

12 Ekim 2017 tarihinden itibaren, Yunanistan karasularına liman çıkışlarına izin verilmeyecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Türk bayraklı ticari yatların 25 Eylül 2017 (Bugün), düzenli sefer yapan yolcu gemilerinin ise 12 Ekim 2017 tarihinden itibaren, Yunanistan karasularına sefer yapmasının yasaklarken, liman çıkışlarına izin verilmeyeceği belirtildi.

Türk bayraklı ticari yatların liman çıkışlarına izin verilmeyecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından, Bölge Liman Başkanlıklarına gönderilen yazıda, Türk bayraklı ticari yatların 25 Eylül 2017 tarihinden itibaren liman çıkışlarına izin verilmemesi gerektiği ifade edilirken, düzenli sefer yapan yolcu gemilerinin ise 12 Ekim 2017’den itibaren liman çıkışlarına izin verilmeyeceği ve vatandaşların mağdur edilmemesi için bilet satışlarının bu tarihten itibaren yapılmaması gerektiği kaydedildi.

Son 3 ayda 5 Türk bayraklı ticari yat ve yük gemisi Yunanistan’da tutuklandı

Edinilen bilgiye göre; Yunanistan’ın Kos ve Rodos Adası’na sefer yapan 4 ticari yat ile Kalamaki Limanı’na sefer yapan bir yük gemisini; Yunanlı PSC müfettişleri tarafından Paris MoU kapsamında yaptığı denetimler sonucu tutukladığı öğrenilirken; 2017 yılı içinde Avrupa limanlarında tutulan gemi sayısının 13’e yükseldiği belirtildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica