Genel

Avukat Sıddık Filiz Bylocka 8 bin 929 kez giriş yaptı

Avukat Sıddık Filiz Bylocka 8 bin 929 kez giriş yaptı FETÖ’cü eski Emniyet Müdürü Yurt Atayün’ün avukatlığını yapan Sıddık Filiz’in örgütün gizli mesajlaşma programı Bylock’a 8 bin 929 kez giriş yaptığı belirlendi. Avukat Sıddık Filiz Bylocka 8 bin 929 kez giriş yaptı detaylar haberimizde…

Avukat Sıddık Filiz Bylocka 8 bin 929 kez giriş yaptı

“Terör Örgütü üyeliği ve propagandasını yapmak”

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) avukat yapılanması kapsamında tutuklanan Sıddık Filiz hakkındaki soruşturma tamamlanarak “Terör Örgütü üyeliği ve propagandasını yapmak” suçundan iddianame hazırlandı. İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianame kabul edildi.

FETÖ’cü avukatın Bylock’a 8 bin 929 kez giriş yaptığı tespit edildi

İddianamede, Filiz’in örgütün gizli mesajlaşma programı Bylock kullanıcısı olduğunun tespit edildiği vurgulandı. FETÖ’cü avukatın Bylock’a 8 bin 929 kez giriş yaptığı tespit edildi. Şüpheli Filiz’in KakaoTalk programını da kullandığı belirlendi.

Teknik takipten kurtulmak için sim kart kullanmıyormuş

Kendisine ait olan telefonu ise teknik takipten kurtulmak için kartsız kullanmış

Yakalandığında üzerinde iki adet sim kartsız cep telefonu bulunduğu belirtilen Filiz’in, telefonlardan birinin kendisine ait olmadığını, evden çıkarken giydiği yeleğin cebinde unutulduğunu, kendisine ait olan telefonu ise teknik takipten kurtulmak için kartsız kullandığını söylediği ifade edildi.

Örgüt yanlısı paylaşımları ve Bank Asya hesabı da var

İddianamedeki tanık ifadesine göre Filiz’in bürosunda örgüt mensubu şahısların toplantılar yaptığı ve bu toplantılarda örgüt adına para toplandığı anlatıldı

İddianamede şüpheli Sıddık Filiz’in sosyal medya hesabından çok sayıda örgüt yanlısı paylaşımda bulunduğuna da dikkat çekildi. Örgütün finans kuruluşu Bank Asya’da da hesabı olan Filiz ile ilgili tanık ifadeleri de iddianamede yer aldı. İddianamedeki tanık ifadesine göre Filiz’in bürosunda örgüt mensubu şahısların toplantılar yaptığı ve bu toplantılarda örgüt adına para toplandığı anlatıldı.

FETÖ’cü polisleri adliyeden kaçırma girişiminde rol aldı

Şüpheli Filiz’in 2014 yılında İstanbul’da gözaltına alınan FETÖ’cü polislerin gözaltına alındığında hâkimlik sorgularını kasten geciktirme ve adliyeden kaçırma girişiminde aktif rol aldığı ve yönlendiren avukat olduğu vurgulandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica