RaporlarSiyaset

Arpalığa döndürülmüş İzmit belediyesinin israfları açıklandı (6’ncı bölüm)

Arpalığa döndürülmüş İzmit belediyesinin israfları açıklandı … Hürriyet; “Personel çekmiş bunu!.. Bunun ile ilgili de bilgi almaya çalışıyoruz. Bu çuvallarda dosyalar var. Neden belediyeden böyle çıkarılmışlar” dedi. detaylar haberimizde…

Arpalığa döndürülmüş İzmit belediyesinin israfları açıklandı

“Mazbata sürecinde belediyeden evrak kaçırılmış”

Hürriyet mazbata sürecinde belediyeden çıkarılan dosyalar ile ilgili fotoğrafları göstererek; “15 günlük mazbata sürecinde buradan dosya çıkartıldığı, bilgilerin imha edildiği söylendi. Personel çekmiş bunu!.. Bunun ile ilgili de bilgi almaya çalışıyoruz. Bu çuvallarda dosyalar var. Neden belediyeden böyle çıkarılmışlar. Şaibeli bir durum ve bu şaibenin giderilmesi lazım… Bize personelin söylediği evrak imha edilmiş olabileceği yönünde. Bunlar belediyeden yangın merdiveninden çıkarılmış dedi.

“Bütçe açığımızı eksi 32 milyondan eksi 20 milyona çektik”

Belediye bütçesinide Nisan ayında eksi 32 Milyonla alıp şu an eksi 20 Milyona kadar çektiklerini söyleyen Hürriyet; “Nisan’da eksi 32 Milyonla teslim aldık. Bütçe açığımız 20 milyona düştü. Vergi toplamamızın etkisi var, ama tasarrufun da etkisi var. Yeni temizlik ihalesi yaptık. Eski ihalede aylık 2 Milyon 100 TL ödeme yapmışız. Araçlar bakımsız bir de!.. Yeni ihale bize aylık 1 Milyon 780 bin liraya gelmiş oldu. Yeni yapılan ihale ile aylık 320 bin TL sadece temizlik ihalesinden tasarruf yaptık. Bir yılda tasarruf oranımız çok büyük rakamları buluyor. Biz ihalemizi bile canlı yayınlıyoruz” şeklinde konuştu.

“AKP ilçe başkanı Hasan Ayaz’ın bileti de belediyeden alınmış”

Belediye gezileri ile ilgili konuşan Hürriyet; “Pişmaniye Festivali için buradan Mardin Kızıltepe’ye gidilmiş. O dönem AKP İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz’ın uçak biletinden tutun da bütün kalma masrafına kadar belediye neden karşılar? Aynı şeyi ben yapsam beni topa tutarlar. Ben yapsam da kesinlikle doğru değil. Kaymakam bey karısını götürmüş ve parasını kendi ödemiş. İşte devlet adamlığı budur. Belediye kasasından İstanbul seçimleri için tek kuruş harcamadım. Benim alnım açık. Partimin desteğe ihtiyacı olduğunda kendi cebimden yardım ederim ama belediye kasasından asla olmaz. Biz partili olarak bir havuz oluşturduk. Herkes bir şeyler kattı ve İstanbul’a yapmış olduğumuz katkının masraflarını buradan karşıladık” dedi.

“Belediyede bana zarar vermek isteyen militan kadro var”

Son olarak İzmit Belediye meclisinde yaşananlar ile ilgili konuşan Hürriyet; “Ben yeni siyasetçi değilim. Önerge nedir ne değildir, belediye başkanının yetkileri, yetkilerinin alınmasına hangi önerge sebep olur, biliriz. Ben şimdi sizlere Ak Partili meclis üyelerinin hazırladığı önergeyi okuyorum: Çöp toplama alanlarının ilaçlanması hakkında bir önerge. Gündeme alıp almayacağını oyla sonra kabul edilip edilmeyeceğini oyla diyorlar. Bunlar bir soru önergesi ve başkan buna yazılı veya sözlü cevap verir. Bunlar bana her önergeyi getirip oylama yaptırmaya çalışıyorlar. Kiminle uğraştıklarını bilmiyorlar. Dertleri üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Amirlerin erken paydos ettirdiği, gölgede yatan işçiler, çöpleri toplamayanlar… gibi bana zarar vermek isteyen militan bir kadro var. Beni zor durumda bırakmak amacı güderse kim olursa olsun gözünün yaşına bakmam. Kimse de bana niye yaptın diyemez. Müdürlere talimat verdim, kim işini yapmazsa soruşturma açacağım. İşini yapmayan adamın işine son verdiğimde kimse bağırmayacak ifadelerini kararlılıkla kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica