RaporlarSiyaset

Arpalığa döndürülmüş İzmit belediyesinin israfları açıklandı (5’inci bölüm)

Arpalığa döndürülmüş İzmit belediyesinin israfları açıklandı… Hürriyet; “3 genç bir araya gelmiş ‘Baba kariyer’ adı altında bir hizmet sözleşmesi yapılmış. Bu projeye aylık 20 bin TL ödenmiş” dedi. detaylar haberimizde…

Arpalığa döndürülmüş İzmit belediyesinin israfları açıklandı

“İstihdam Merkezinde 314 İstihdama 270 bin TL ödeme”

İzmit İstihdam Merkezi’nde 314 kişiye iş sunmak için 270 bin T kullandığını belirten Hürriyet; İzmit istihdam merkezimiz var. Proje bizim her şeyi belediye kurmuş. 3 genç bir araya gelmiş ‘Baba kariyer’ adı altında bir hizmet sözleşmesi yapılmış. Bu projeye aylık 20 bin TL ödenmiş. Bu merkez 314 kişiyi işe yerleştirebilmek için yıllık 270 bin TL. Bu bir kişiye para kazandırmanın yolu” dedi.

“Özel kalem müdürünün anneannesinin adına park yaptırmış”

Başka ilçelere yapılan yatırımlara değinen Hürriyet; “12 Milyonluk harcama başka il ve ilçelere bir şeyler yapılmış… ‘kardeş şehirler’… olabilir yapılabilir. Ama bu kadar borcu olan bir belediye böyle bir işe girmiş. Asıl olan burada yaşayan insanların vergisiyle öncelikli hizmet alma hakkı bizim insanımızınken başka ilçelere harcama yapılmış. Kayseri de bir park yapılmış. Bu parka eski özel kalem müdürü Gül Aşık’ın anneannesinin adı verilmiş. Mesude Aşık Parkı diye… İzmit Belediyesi Kayseri Develi’ye park yapmış. Eski Özel Kalem Müdürü’nün anneannesinin adının verilmesi ilginç” bilgisini verdi.

“‘Canım Belediyem’ diyen arkadaş 29 Mart’ta memur yapılmış”

Belediyede seçim öncesi memur atamalarına değinen Hürriyet; “Bir günde memur yapılmış kişiler var. Giderayak seçime bir gün kala Şubat ve Mart aylarında bu kadar memur yapmak, hiç ön çalışması olmayanları memur yapmak çok ahlaki bir durum olmasa gerek. BEKAŞ’tan istifa ettirilip memur yapılan var. ‘Canım Belediyem’ diyen arkadaş 29 Mart’ta memur yapılmış. Ona da istifasını isteyip istifa ettirdik. Kandıra Belediye Başkanının kayınçosu, AK Parti teşkilat başkanın kardeşi, Doğan’ın yeğeni, Mevcut Belediye üyelerimizden Aysel Demirtaş’ın gelini, seçime 2 gün kala 28 Mart’ta memur yapılmış. Yine meclis üyelerimizden Hayrettin Ünlü’nün kardeşi bir günde memur yapılmış. Garibanın çocuğu işsiz gezerken böyle atamalar doğru değil.

“2 yıllık önlisans mezununu müdür yapmışlar”

20 yıldır çalışan adamlar var! onlara şans tanı veya sınav aç. Biz yetim hakkının hesabını soracağız. Hukuk önünde… Memurlar arasından işini düzgün yapanları koruyacağız… ama bazıları ile torpilli yapılanları yenilemeyeceğiz. Yaptığımız birimler çürümeye terk edilmiş. Buralara Milyonlar harcanmış. Neye hizmet ettikleri belli değil. Bunlar milli servet! yapıyorsun bari koru ve kullan. Bunları yeniden revize edeceğiz” dedi.

Bazı başkan yardımcıları ve müdürlerin haksız kadrolarda olduğu ortaya çıktı diyen Hürriyet; “Bazı müdürlerin yeterli koşulları taşımadan yüksek maaşlı derecelere atandığını tespit ettik. Tabi bu bir iddia o yüzden isim açıklamayacağım. Konu müfettişte. Memuriyet kadrolarına baktım hangi şartlarda müdür olabilir diye!… Bazılarının şartları taşımadığını tespit ettik. Bir 2 yıllık önlisans mezununu müdür yapmışlar, ama 4 yıllık gibi lisans mezunu şeklinde gösterilmiş. Müfettişler hepsine tek tek bakıyor” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica