Genel

AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri açıklandı

AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri açıklandı, yerleri öğrenmek için aşagıdaki internet adresini tıklayınız. AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri dün akşam yayınlandı. 1-2 Temmuz tarihlerinde sınava girecek olan adaylar AÖL sınav giriş yerlerini “http://aolweb.aol.meb.gov.tr/” adresinden sorgulayabilecek. AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri açıklandı, haberi öğrencilerimizin beklediği haberdi.

AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri açıklandı

AÖL sınav giriş belgeleri için heyecanlı bekleyiş sona erdi. 1-2 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek olan AÖL 3. dönem sınavları için adaylar sınav giriş belgelerinin ne zaman yayınlanacağını merak ediyordu. MEB az önce AÖL 3. dönem sınav giriş yerlerini erişime açtığını duyurdu.

AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ ERİŞİME AÇILDI

01 – 02 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak olan 2016-2017 eğitim öğretim yılı III. Dönem sınav giriş yerleri belirlenmiştir.

Sınavlar 3 oturum şeklinde aşağıda belirtilen gün ve saatlerde yapılacaktır.

I. Oturum 01 Temmuz 2017 Cumartesi 09.30

II. Oturum 01 Temmuz 2017 Cumartesi 14.00

III. Oturum 02 Temmuz 2017 Pazar 09.30

Yurt Dışı Sınav Merkezlerindeki sınavlar Türkiye saati ile aynı olacak şekilde yapılacaktır. Yurt dışında sınava girecek öğrencilerimizin bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir.
Öğrencilerimiz sınav giriş belgesinde belirtilen okul ve salonlarda sınava girmek zorundadır.

Sınav Giriş Belgenizi ‘’Öğrenci Genel Bilgileri’’ menüsü altında yer alan ‘’ Sınav Giriş Belgesi’’ ekranından seçerek yazdırabilirsiniz.

Sınav Giriş Belgesinde il/ilçe/okul adı tanımlanmamışsa 0 312 4132162 no’lu telefonu arayınız.

Sınav Giriş Belgenizi sistemde yayınlandıktan hemen sonra alınız, son günlere bırakmayınız.

Sınav günü yanınızda Sınav Giriş Belgesi ile birlikte geçerli kimlik belgenizi (fotoğraflı nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesinden herhangi birini) bulundurunuz. Bunun yanında Öğrenci Kimlik Kartınızın da yanınızda bulunmasında yarar vardır.

Sınav Giriş Belgesinde yedek salonda sınava girecek öğrenciler, öğrenci numaraları ile sınav giriş belgesindeki ders kodlarını ve diğer bilgileri dikkatli bir şekilde cevap kâğıtlarına kodlayacaklardır.

Sınava gireceğiniz her dersten 20’şer soru sorulacaktır. Her bir sorunun değeri 5 puandır. Bir dersten başarılı olabilmeniz için en az 45 puan almanız gerekmektedir. Yanlış cevaplarınız değerlendirmede dikkate alınmayacaktır. Diğer bir ifade ile yanlışların doğruları götürmesi diye bir uygulama yoktur.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica