Siyaset

Antep valisi utanmasa bize meydanı da yasaklayacaktı

Antep valisi utanmasa bize meydanı da yasaklayacaktı Akşener; “Çıktık alandan buraya yetişmek için, bizim geçeceğimiz yolu bir hafriyat kamyonuyla kapatmışlardı. Ben alışkınım. Elektriğimizi kestiniz, yıldık mı? Salon vermediniz, yıldık mı? Tehdit ettiniz korktuk mu?” dedi. Antep valisi utanmasa bize meydanı da yasaklayacaktı detaylar haberimizde…

Antep valisi utanmasa bize meydanı da yasaklayacaktı

“Rahmetli Süleyman Demirel’e yapılanı Gaziantep Valisi ve Belediye Başkanı bize yaptı”

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Antep’teki mitinginin ardından Osmaniye’ye giderken konvoyunun ilerlemesinin bir hafriyat kamyonu tarafından engellendiğini söyledi. Akşener, “Bugün geçmişte rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’e yapılanı, rahmetli Süleyman Demirel’e yapılanı Gaziantep Valisi ve Belediye Başkanı bize yaptı” dedi.

Akşener, Antep den Osmaniye’ye geçti …

BBC Türkçe’de yer alan habere göre Akşener, partisinin Antep’te düzenlediği mitingin ardından Osmaniye’ye giderek toplanan kalabalığa seslendi.

“Geç kaldık 2 saattir buradasınız” diye konuşan Akşener, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Bariyerler kurdular ama milletimin cesur insanları yılmadılar”

“Maalesef Türkiye adaleti, hakkaniyeti, nezaketi kaybetti. Antep’e gittik. Alanlara insanlarımız gelmesin diye tehdit edildiler. Daha sonra bariyerler kurdular ama milletimin cesur insanları yılmadılar. Gaziantep meydanını tıka basa doldurdular. Ama sonra arkamızdaki brandayı kaldırttılar.

“Buraya yetişmek için, bizim geçeceğimiz yolu bir hafriyat kamyonuyla kapatmışlardı”

“Çıktık alandan buraya yetişmek için, bizim geçeceğimiz yolu bir hafriyat kamyonuyla kapatmışlardı. Ben alışkınım. Elektriğimizi kestiniz, yıldık mı? Salon vermediniz, yıldık mı? Tehdit ettiniz korktuk mu?”

Güzergah üzerinde güvenlik amacıyla kamyonla kapatılan yolda bekletildi…

Antep’te Akşener’in aracının da bulunduğu konvoy, güzergah üzerinde güvenlik amacıyla kamyonla kapatılan yolda bekletilmiş, aracından inen Akşener görevlilere tepki göstermişti.

Miting sonrası hafriyat kamyonu yoldan çekildi…

Tartışmanın ardından kamyonun hareket ettirilmesi ile İYİ Parti konvoyu Osmaniye’ye hareket etti.

“Utanmasalar bugün meydanı yasaklayacaklardı”

Osmaniye’deki konuşmasında, “Utanmasalar bugün meydanı yasaklayacaklardı” diyen Akşener, yaşananların kendilerini yıldırmasının, korkutmasının, geri adım attırmasının mümkün olmadığını söyledi.

Yardımcılarını ve vekil adaylarını tanıttı…

Akşener, konuşmasının ardından bazı yardımcılarını ve partisinin milletvekili adaylarını sahnede tanıtarak oy istedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica