Genel

Antalya Elmalıda Suriyeli gerginliği

Antalya Elmalıda Suriyeli gerginliği “SURİYELİ İSTEMİYORUZ” sloganı olayın ilçede kulaktan kulağa yayılması üzerine yaklaşık 600 kişi fırının bulunduğu Otogar Sokak’ta toplandı. ‘Suriyeli istemiyoruz’ diye slogan atan grup, gördükleri Suriyelilere saldırdı. Antalya Elmalıda Suriyeli gerginliği detaylar haberimizde…

Antalya Elmalıda Suriyeli gerginliği

ANTALYA’nın Elmalı İlçesi’nde dün akşam çalıştığı ekmek fırınından hırsızlık yaptığı iddiasıyla çıkarılan Suriyeli genç ile yanındakilerin işyeri sahibine saldırmasıyla çıkan gerginlik yatıştı. Olaylarla ilgili 11 Suriyeli ve fırın sahibinin ifade işlemleri sürerken, Kaymakam Gürbüz Saltaş esnafı ziyaret edip sükunete davet etti.

“Suriyeli istemiyoruz”

Suriyeli istemiyoruz sloganı olayın ilçede kulaktan kulağa yayılması üzerine yaklaşık 600 kişi fırının bulunduğu Otogar Sokak’ta toplandı. ‘Suriyeli istemiyoruz’ diye slogan atan grup, gördükleri Suriyelilere saldırdı.

Aralarında kavgada yaralanan 7 kişinin de bulunduğu 11 Suriyeli ve fırın sahibi Selim Durmuş, ifadesi için İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Fırın sahibi ve Suriyelilerin ifade işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

Kaymakam sükunete davet etti

Sabah saatlerinde ise ortalık sakinleşti. Gece toplanan grup dağılırken, olayların çıktığı fırında da ekmek üretimi başladı. Kaymakam Gürbüz Saltaş, sabah saatlerinde esnafı ziyaret ederek istişarelerde bulundu ve sükunete davet etti. Kaymakam Saltaş, olayların normale döndüğünü, gerekli tüm güvenlik önlemlerinin alındığını ve gerekli işlemlerin başlatıldığını açıkladı.

Suriyeli grup Durmuş’a saldırıp, darp etti

Elmalı İlçesi’ndeki kapalı halk pazarı yanındaki fırında çalışan Suriyeli bir genç, iddiaya göre işyerinin kasasından para çaldığı gerekçesiyle işten çıkarıldı. Akşam saatlerinde işten çıkarılan genç ile yanındaki Suriyeli 6 kişi, fırına gelerek işyeri sahibi Selim Durmuş’tan, çalıştığı günlerin ücretini iseyince tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüştü, Suriyeli grup Durmuş’a saldırıp, darp etti.

Gürültüyü duyan çevre esnaf da Selim Durmuş’un yardımına koştu, Suriyeli grubu dövdü

Olayın ilçede kulaktan kulağa yayılması üzerine yaklaşık 600 kişi fırının bulunduğu Otogar Sokak’ta toplandı. ‘Suriyeli istemiyoruz’ diye slogan atan grup, ilçede gördükleri Suriyelilere saldırdı.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve jandarma ekibi sevk edildi. Ekiplerin yetersiz kalması üzerine çevre ilçelerden de takviye polis ekipleri istendi. Polis, Suriyelileri bölgeden uzaklaştırarak olayların daha fazla büyümesini engelledi.

Kavgada yaralanan 7 kişi, hastanedeki tedavilerinin ardından güvenlik amacıyla, fırın sahibi Selim Durmuş da ifadesi alınmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Kalabalık, ilçe meydanında ve Emniyet Müdürlüğü önünde toplanarak, ‘Suriyelileri burada istemiyoruz’ diyerek sık sık slogan atarken, gerginliğin sürdüğü bildirildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica