Genel

Almanya yakalama emrinin dikkate alınmayacağını söyledi

Almanya yakalama emrinin dikkate alınmayacağını söyledi Türkiye’nin Can Dündar hakkında kırmızı bülten çıkarılması talebine ilişkin Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Schafer; Dündar hakkında bir yakalama emrinin boşuna olacağını, bunun dikkate alınmayacağını söyledi. Almanya yakalama emrinin dikkate alınmayacağını söyledi detaylar haberimizde…

Almanya yakalama emrinin dikkate alınmayacağını söyledi

Türkiye’nin hakkında kırmızı bülten çıkarılması için uluslararası polis teşkilatı Interpol’e başvurduğu Can Dündar’la ilgili Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schafer bir açıklama yaptı. Haftalık olağan basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Schafer; Dündar hakkında uluslararası bir yakalama emrinin boşuna olacağını düşündüğünü ifade etti.

‘Sayın Dündar’ın tutuklanacağını hayal edemiyorum’

DW Türkçe’nin haberine göre; Schafer; “Bu tür bir yakalama emrinin Almanya’da dikkate alınacağını ve sonucunda da Sayın Dündar’ın tutuklanacağını hayal edemiyorum” şeklinde konuştu.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmasında hakkında yakalama kararı verilen; Cumhuriyet gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Dündar hakkında kırmızı bülten çıkarılma ve iade talebinde bulunulduğu bildirilmişti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica