Genel

Alevilere Ermenilere ve Gazetecilere suikast yapılacak

Alevilere Ermenilere ve Gazetecilere suikast yapılacak HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan Avrupa’da yaşayan Türkiyeli Alevi ve Ermeni toplumları temsilcileri ile AKP iktidarında ülkeyi terk eden gazeteciler, yazarlar, akademisyenler, kanaat önderlerine yönelik bir saldırı olacağına ilişkin istihbarat aldıklarını açıkladı. Alevilere Ermenilere ve Gazetecilere suikast yapılacak detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Alevilere Ermenilere ve Gazetecilere suikast yapılacak

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan Avrupa’da yaşayan Türkiye kökenli yurttaşlara ilişkin çok ciddi bir iddia ortaya attı.

“…gazeteciler, yazarlar, akademisyenler, kanaat önderlerine yönelik eylem hazırlığı içindeler”

“Geçtiğimiz hafta sonu çeşitli kaynaklardan doğrulanan bir istihbarat aldım” diyen Paylan “Başta Almanya olmak üzere Avrupa’da yaşayan Türkiyeli Alevi ve Ermeni toplumları temsilcileri ve AKP iktidarında ülkeyi terk etmek zorunda kalmış gazeteciler, yazarlar, akademisyenler, kanaat önderlerine yönelik eylem hazırlığı içinde olan grupların, ses getirecek bir eylem için harekete geçtiği bilgisi tarafıma ulaştı” dedi.

“Saldırıları planlayan yapı Türkiye’den”

Paylan istihbaratın vahim tarafının saldırıları planlayan yapının Türkiye kaynaklı olduğu yönündeki bilgi olduğunu da sözlerine ekledi.

“Suikastlar yapacak cinayet birimlerinden bahsediyoruz”

“Türkiye’den karanlık ellerin organize ettiği silahlı suikastlar yapacak cinayet birimlerinden bahsediyoruz” diyen Paylan şunları söyledi:

“Sansasyon yaratacak isimlere yönelmiş açık bir tehdit ile karşı karşıyayız”

“Özellikle sansasyon yaratacak isimlere yönelmiş açık bir tehdit ile karşı karşıya olduğumuzu gösteren duyumlar aldım. Avrupa’daki emniyet birimleri, bu istihbari bilgiler sonucunda ciddi tedbirleri devreye soktular.

“Hükümet Avrupalı mevkidaşlarıyla ilişkiye geçmeli”

Bu ciddi tehlike ile ilgili olarak, Avrupa’daki vatandaşlarımızın güvenliğinin sağlanması için hükümeti ve ilgili kurumları, gerekli tedbirleri almaları ve Avrupalı mevkidaşlarıyla ilişkiye geçmeleri konusunda uyardım.

“Karanlık ellerin organize ettiği silahlı suikastler yapacaklar”

Türkiye’den karanlık ellerin organize ettiği silahlı suikastler yapacak cinayet birimlerinden bahsediyoruz. Geçmişte yaşanan bu tür cinayetlere bir yenisini daha eklememek, kalabalık bir cenazeyi daha bu ülkenin sırtına yüklememek için hükümet üzerine düşeni yapmalıdır.

“Derin güçler mi harekete geçti?”

Kendi ülkesinde özgürce yazamayan, konuşamayan aydınlarımıza, gazetecilerimize “Siz nerede olursanız olun, size susturmayı biliriz” mi denmek isteniyor? Yoksa yine bu iklimden faydalanmak isteyen derin güçler mi harekete geçti?

Avrupa da yaşayan vatandaşlarımız…

Bütün bu gelişmeler sonrası Avrupa’da yaşayan Türkiyelileri hassas ve dikkatli olmaya, hükümeti ve ilgili kurumları sorumluluk almaya davet ediyorum.

“Suikast listesi var”

İleri Haber’e konuşan Garo Paylan ortada hedefteki isimlerin olduğu bir suikast listesi bulunduğunu söyledi.

Paylan şöyle konuştu:

“Açıkladığım bilgiler dışında detay vermeyeceğim. Bilgiyi aldığım kaynağı açıklamayacağım ama çok ciddi olduğunu net bir şekilde söyleyebilirim. Ama bununla ilgili gerekli bilgileri hükümet kaynaklarına ve ilgili kurumlara bildirdim.

“Orada hedefte olan isimler ve kurumlar var”

Tek bir kişiye yönelik değil bir suikast listesi var. Orada hedefte olan isimler ve kurumlar var. Onların mekanlarına dönük saldırılar olabilir. Onlarla ilgili tedbirler alınıyor Avrupa’da. Türkiye merkezli olduğu net bir şekilde belgeleriyle ortada.

“Hükümete ve ilgili kurumlara haber ve bilgi verdim”

Türkiye’nin de bu konuda tedbirler alması ve bu dinamik neyse onunla ilgili bilgi alınması için istihbarat kurumlarına ve hükümete bilgi verdim. Harekete geçtiler diye biliyorum.” Cumhuriyet

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica