Genel

Akit yazarı Mehtap Yılmaz FETÖ imamıyla tatile çıkmış

Akit yazarı Mehtap Yılmaz FETÖ imamıyla tatile çıkmış Mehtap Yılmaz daha önce de Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın kendisini ziyaret etmesiyle gündeme gelmişti. Atatürk’e hakaretleriyle bilinen Mehtap Yılmaz’ın “FETÖ imamı” dediği isimle tatilde fotoğrafı olduğu iddiası gündeme geldi. Akit yazarı Mehtap Yılmaz FETÖ imamıyla tatile çıkmış detaylar haberimizde…

Akit yazarı Mehtap Yılmaz FETÖ imamıyla tatile çıkmış

Mehtap Yılmaz ve Ali Gür’ün “FETÖ’cü olduğuna” ilişkin iddialar, daha önce AKP Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar tarafından gündeme getirilmişti. Şamil Tayyar, 17 Temmuz 2016 tarihinde sosyal medya hesabından şöyle yazmıştı:
“Akit Gazetesinin kripto paralelci yazarı Mehtap Yılmaz ve rektör adayı eşi Ali Gür’e dikkat. YÖK’ü uyarıyorum. Paralel yapının Diyarbakır’da imamlığını yapan Ali Gür, sahte FETÖ karşıtlığıyla Gaziantep’te rektör olmaya çalışıyor.”

Erdoğan, Şamil Tayyar’ın “Cemaat’in İmamı” dediği kişiyi rektör yaptı

Mehtap Yılmaz daha önce de Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın kendisini ziyaret etmesiyle gündeme gelmişti. Atatürk’e hakaretleriyle bilinen Mehtap Yılmaz’ı, 17 Aralık 2016 tarihinde Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ziyaret eden Genelkurmay Başkanı Akar’a, sosyal medyadan tepki gösterilmişti.

Mehtap Yılmaz “Fetö İmamı” dediği kişiyle tatile mi gitti

Akit Yazarı Mehtap Yılmaz 12 Eylül 2017 tarihinde, “Cumhurbaşkanı imdadına yetişti Diyarbakır!” başlıklı bir yazı kaleme almıştı. Ve Yılmaz’ın o yazıda, “FETÖ İmamı Mustafa Tuna” dediği isimle birlikte tatile çıktığı iddia edildi. Gaziantep merkezli haber342 sitesinin iddiasına göre, Akit yazarı Mehtap Yılmaz FETÖ imamı olduğunu söylediği Mustafa Tuna ile ailece Karadeniz turuna çıktı. haber342 sitesi, Mehtap Yılmaz ile Mustafa Tuna’nın yan yana çekilmiş fotoğrafını yayımladı ve bu fotoğrafın da Karadeniz turu sırasında çekildiğini öne sürdü.

Akit yazarı Mehtap Yılmaz FETÖ imamıyla tatile çıkmış - işte o fotoğraf
Akit yazarı Mehtap Yılmaz FETÖ imamıyla tatile çıkmış – işte o fotoğraf

FETÖ soruşturması kapsamında 13 ay hapis yatan ve son duruşmada tahliye edilen Mustafa Tuna’nın yargılanmasına ise devam ediliyor. Mehtap Yılmaz’ın “FETÖ imamı” dediği Mustafa Tuna, konuyla ilgili haber342 sitesine açıklama yaptı. Açıklamasında Mehtap Yılmaz ve eşi Ali Gür’ü, kardeşi Ahmet Tuna aracılığıyla tanıdığını ifade eden Mustafa Tuna şöyle konuştu:

“Kardeşim Ahmet Tuna, Ali Gür ve Mehtap Yılmaz’ın oğlu Furkan’ın kirvesidir. Yedikleri içtikleri ayrı gitmezdi. Bu vesileyle kendileriyle tanışıklığımız oldu. Ve ailece Karadeniz turuna dahi çıktık. Öyle samimiydik ki; Mehtap Yılmaz, eşinin kullandığı arabaya binmez benim kullandığım arabada ön koltukta oturarak yolculuk ederdik. Yol boyunca şarkılar türküler söyledik. Karadeniz yaylalarında ateş yakıp başında türküler söyledik.”

Mehtap Yılmaz’ın iddiaları yüzünden 13 ay hapis yattığını öne süren Mustafa Tuna’nın kardeşi Ahmet Tuna da dikkat çeken iddialarda bulundu. Ahmet Tuna, Ali Gür ve Mehtap Yılmaz’la çok yakın olduklarını, hatta oğulları Furkan’ın sünnetinde kirvesinin dahi kendisi olduğunu söyleyerek şu iddialarda bulundu:

FETÖ’nün yurdu için himmet topladı

“Ali Gür ve Mehtap Yılmaz’ın çok önemli sırlarına vakıfım. FETÖ ile bağlantılarını bildiğim için bizlere bu iftirayı attılar. Bizi FETÖ’cü ederek, kendilerini FETÖ bağlarının ortaya çıkmasın istediler. Ali Gür, Jale Saraç’ın oğlu gibiydi. Rektör Yardımcısı yapmadığı için araları bozuldu. Diyarbakır’dan gitmek istedi. Gaziantep Üniversitesi’ne gidiyordu. Jale Saraç engel olmadı aksine referans oldu. FETÖ ile güçlü bağları vardı. İngiltere’de bir yıl kaldıklarında onları ağırlayan FETÖ’cüler oldu. FETÖ’nün sohbet imamlarını yaptı. FETÖ’nün yurdu için himmet topladı. Pensilvanya’ya gitti. Verdiği hizmetlerden dolayı bizzat FETÖ tarafından ağırlandı. Hatta FETÖ, Mehtap Yılmaz’a bir çanta hediye etmiş. Mehtap Yılmaz, yılarca bu çantayı yayında uğurlu diye taşırdı. FETÖ’nün Erbil’deki üniversitesi kurucu rektörü firari Salih Hoşoğlu aile dostlarıydı. İki çocukları FETÖ’nün okullarında okudu. Diyarbakır’da Bank Asya’dan kredi çekerek ev satın aldılar.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica