Siyaset

AK Parti yöneticileri için MİT raporuna bakacak

Erdoğan; AK Parti yöneticileri için MİT raporuna bakacak ve karar verecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın il ve ilçe teşkilatları ile yerel yönetimlerde yapılacak değişimlerde Milli İstihbarat Teşkilatı ve MASAK dahil birçok kurumun çalışmaları sonucu karar vereceği iddia edildi. Recep Tayyip Erdoğan; AK Parti yöneticileri için MİT raporuna bakacak ve kararını ona göre verecek.

AK Parti yöneticileri için MİT raporuna bakacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “metal yorgunluğu” açıklamasıyla sinyalini verdiği haberde parti içi revizyonda kararını MİT çalışması sonuçlarına göre vereceği iddia edildi. Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör’ün “Metal yorgunluğunun röntgeni Erdoğan’da” başlıklı bugünkü köşesinde yer alan iddia şöyle:

“21 Mayıs’ın hemen ardından revizyona gidilememesinin sebebi, Erdoğan’ın partide tespit ettiği metal yorgunluğunun detaylı röntgenini de istemesinden kaynaklanıyor.

Biliyorsunuz, Cumhurbaşkanı Erdoğan partinin başına geçtiğinde kabine içindeki bakanlardan 180 gün içinde icraatlarına dair notları çıkarmalarını istemişti. Bunlar hazırlandı.

Erdoğan’ın önüne gitmek üzere…

Söylenenlere göre, bu raporlar üzerinden Cumhurbaşkanı değerlendirme yapacak. Karnesi zayıf olan bakanla yollar ayrılabilir.

Fakat kabinede 4-5 isim dışında geniş bir revizyon olmayacağı da kulislerde konuşuluyor.

“Milli İstihbarat Teşkilatı ve MASAK dahil birçok kurumun devreye alındı”

Kaynaklar asıl büyük değişikliğin teşkilatlarda olacağını söylüyor. Çünkü, il ve ilçe teşkilatları ile yerel yönetimlerin A’dan Z’ye değerlendirilmesi için Milli İstihbarat Teşkilatı ve MASAK dahil birçok kurumun devreye alındığını duydum. Yani yerel yönetimlerdeki isimlerin sadece kamuoyu algıları ve başarı-başarısızlık karneleri değil varsa yolsuzluk raporları da Erdoğan’ın önüne konulacak.

Cumhurbaşkanı da hem kabine hem de teşkilatı bu raporlar ışığında yenileyecek.

Bence herkes sürprizlere hazır olsun!”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica