Siyaset

Ak Parti yoğun gündemi MYK sonrası toptan değerlendirdi

Ak Parti yoğun gündemi MYK sonrası toptan değerlendirdi Bu ittifakın ortaya koyduğu siyasal tutumun milletimize daha büyük hizmetler gerçekleştireceği konusunda kesin mutabakat vardır” dedi. Ak Parti yoğun gündemi MYK sonrası toptan değerlendirdi detaylar haberimizde…

Ak Parti yoğun gündemi MYK sonrası toptan değerlendirdi

“Her iki partide Cumhur ittifakı konusunda hassas”

AK Partinin MYK toplantısı sonrası, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Erdoğan ile Bahçeli görüşmesi için “Cumhur ittifakına verilen önemin altını çiziyoruz. Her iki partide Cumhur ittifakı konusunda hassas… Bu ittifakın ortaya koyduğu siyasal tutumun milletimize daha büyük hizmetler gerçekleştireceği konusunda kesin mutabakat vardır” dedi. Çelik Af tartışmalarıyla ilgili ise “farklı yaklaşımlar olabilir bunlar ittifakı bozmaz” değerlendirmesinde bulundu.

Ömer Çelik açıkladı…

AK Parti MYK toplantısı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Cumhur ittifakı:
“İttifakta kesin mutabakat var”

Cumhur ittifakına verilen önemin altını çiziyoruz. Her iki partide Cumhur ittifakı konusunda hassas… Bu ittifakın ortaya koyduğu siyasal tutumun milletimize daha büyük hizmetler gerçekleştireceği konusunda kesin mutabakat vardır.

Af tartışması:
“Haksızlığı affetme yetkisine biz sahip değiliz”

Farklı yaklaşımlar olabilir bunlar ittifakı bozmaz. Kimsenin kişisel olarak uğradığı haksızlığı affetme yetkisine biz sahip değiliz, bu yaklaşımı gözeterek bir çalışma yapılıyor

ODTÜ’lü öğrenciler:
“Bir genç arkadaşımızın projesi ödül almış”

Bu gençler kesinlikle kabul etmeyeceğimiz pankart açmışlardır. Doğal olarak ortaya bir dava çıkmıştır. Zaman içerisinde gençlerin aileleri ve kendileri temas kurdular. Yaptıklarının o manaya geleceğini, amaçlarının dışında bir tablo ortaya çıktığını söylediler ve Cumhurbaşkanımızla görüşmek istediler. Bu genç arkadaşlarımız hangi projelerde yer almış, neler yapmış Cumhurbaşkanımız inceledi. Hatta bir genç arkadaşımızın projesi ödül almış. Cumhurbaşkanımız da arkadaşları uyararak affetmiştir. Bu arkadaşlarımızın davaları yarın geri çekilecek.

Kaşıkçı olayı:
“Türkiye bağımsız soruşturmasını yürütüyor”

Suudi Konsolosluğun dokunulmazlığı var. BM İnsan Hakları Konseyi sözcüsü bu şahsın dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğini söyledi. Seyahatinin engellenmesi söz konusu olamaz. Bunların faaliyetleri Viyana Sözleşmesiyle garanti altına alınmıştır. İlk andan itibaren biz kendi soruşturmamızı yürütmek adına, konsolosluğa girilmesi için talepte bulunduk. Karşı taraftan anında olumlu karşılık verilmedi. Daha sonra verildi. Türkiye bağımsız soruşturmasını yürütüyor. Bu egemenlik haklarımız içerisinde, başkonsolosluk binası başka ülkenin toprağı sayılsa da Türkiye Cumhuriyetinde olmuştur. Bir başsavcı vekili bu soruşturmanın başındadır.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica