Genel

Afrin operasyonu nedeniyle tüm camilerde Fetih Suresi okunacak

Afrin operasyonu nedeniyle tüm camilerde Fetih Suresi okunacak Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye’deki bütün din görevlilerine talimat gönderdi. Erbaş, tüm camilerde Afrin için Fetih Suresi’nin okunmasını istedi. Afrin operasyonu nedeniyle tüm camilerde Fetih Suresi okunacak detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Afrin operasyonu nedeniyle tüm camilerde Fetih Suresi okunacak

Diyanet, Türkiye genelindeki 90 bin camiye talimat gönderdi

Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye genelindeki 90 bin camide Afrin harekâtının zaferle sonuçlanması için sabah ve yatsı namazlarında dua okunması için talimat gönderdi.

Tüm din görevlilerine mesaj gönderildi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’e yönelik başlattığı harekatın ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından tüm din görevlilerine gönderilen mesaj şöyle:

“Bütün camilerimizde bu akşam yatsı ve yarın sabah namazı sonrası Fetih Suresi okunacak”

“Vatanımızı ve huzurumuzu tehdit eden terör yapılanmalarına karşı, kahraman güvenlik güçlerimizin başlattığı Afrin sınır ötesi harekatının zaferle sonuçlanması için bütün camilerimizde bu akşam yatsı ve yarın sabah namazı sonrası Fetih Suresi okunacak, ordumuza ve milletimize dua edilecektir. Bütün görevlilerimizden söz konusu programı icra etmelerini önemle rica ederim.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica