Siyaset

Adalet Yürüyüşünün “Kocaeli ayağında en az 100 Bin kişi olmalıyız”

Adalet Yürüyüşünün “Kocaeli ayağında en az 100 Bin kişi olmalıyız”, diyen CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, il yöneticisi Harun Yıldızlı ve Gençlik Kolları İl Yöneticisi Berkay Yıldızlı ile birlikte bayramın ikinci günü parti bayramlaşmasını yapan 6 ilçeye giderek partililerle bayramlaştı. Adalet Yürüyüşünün “Kocaeli ayağında en az 100 Bin kişi olmalıyız”, Yürüyüşün haberi Kocaeli’den yazılır.

Adalet Yürüyüşünün “Kocaeli ayağında en az 100 Bin kişi olmalıyız”

Sarıbay 6 ilçeyi gezerek partililerle bayramlaştı

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, il yöneticisi Harun Yıldızlı ve Gençlik Kolları İl Yönetiisi Berkay Yıldızlı ile birlikte bayramın ikinci günü parti bayramlaşmasını yapan 6 ilçeye giderek partililerle bayramlaştı. Sırasıyla Derince, İzmit, Gölcük, Karamürsel, Darıca ve Gebze İlçe Örgütlerinin bayramlaşma programına katılan Sarıbay, Adalet Yürüyüşünün Kocaeli ayağının önemine değinerek, özellikle şehir merkezini geçerken en az 100 bin kişi olmalıyız dedi. Sarıbay’a farklı ilçelerde İl Yöneticileri Ali Akdemir, Hikmet Koçoğlu, Hakkı Koçak, Fahrettin Büyükoğlu, Emre Andız, İlyas Ataç, Bilgi Dehmen, Kadın Kolları İl Başkanı Sevim Pekyörür de eşlik etti.

KOCAELİ AYAĞI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Gittiği ilçelerde sözlerine dini bayramların önemli olduğunu dile getirerek başlayan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Birlik, beraberlik içerisinde, daha adil şekilde, ailelerinizle birlikte nice bayramlar geçirmenizi diliyor, tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum “ dedi. Genel Başkanın 12. Gün önce başlattığı Adalet Yürüyüşünün Kocaeli ayağının kendileri için önemli olduğunu dile getiren Sarıbay, “Adalet Yürüyüşünün son etapları Kocaeli’de olacak. Genel Başkanımızı 5 etap birlikte taşıyacağız. Bu yüzden tüm örgütümüze büyük görev düşüyor. Özellikle şehir merkezini geçerken en az 100 bin kişi olmalı. Sizlerden de destek bekliyorum” diye konuştu.

BÜTÜN ÖRGÜTLERİMİZ BU YÜRÜYÜŞE SAHİP ÇIKIYOR

Bayramın birinci günü Genel Başkanla bayramlaşmak ve adalet yürüyüşüne destek vermek için 8 otobüsle Bolu’ya gittiklerini söyleyen Sarıbay, “Çok görkemli bir yürüyüş oldu. Bütün örgütlerimiz bu yürüyüşe sahip çıkıyor. Adalet dışında hiçbir slogan atılmıyor. Bu yürüyüş bir milletvekilimizin tutuklanması için değil, haksızlığa adaletsizliğe uğrayan herkes için yapılıyor. Bu olay bardağı taşıran damla oldu. Şunu özellikle belirtmek istiyorum. Bu yürüyüş bir siyasi olay değildir. Kimseyle kavga, dövüş içerisinde değiliz. Sadece adalet istiyoruz. Burada beni memnun eden bir şey var. Sade, hiç politize olmamış vatandaşlarımız, sendikacılarımız yürüyüşe sahip çıkıyor. Katkı vermek isteyenler çoğalıyor. Bu çok güzel bir şey “ dedi.

GÜÇ BİRLİĞİ OLUŞTURMAMIZ GEREKİR

Türkiye’ye, ilimize, tüm İslam aleminde barışın kardeşliğin bir arada yaşamanın egemen olduğu bir bayram diliyorum CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, “ Genel Başkanımız 12 gündür Adalet Yürüyüşünde. Bizlerde dün il başkanımız, ilçe başkanlarımız ve partililerimizle oradaydık. Çok coşkulu bir gündü. Bu yürüyüşe adalet isteyen herkesin destek vermesi gerekir. 5 günlük Kocaeli il sınırlarındaki Adalet Yürüyüşünde güç birliği oluşturmamız gerekir” dedi. Değer, 1 Temmuz saat 18.00 da Yenikent Muhtarlığından 60 Evler Sahiline kadar gerçekleştirecekleri Adalet Yürüyüşüne herkesi davet etti.

DÜNYA TARİHİNDE İZ BIRAKANLAR HAKKINI SOKAKTA ARAMIŞTIR

Ramazan bayramı hepimize mübarek olsun diyerek sözlerine başlayan CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Bir ay boyunca aynı sofrayı, aynı duayı paylaşmak konusunda bir aradaydık. Birlik beraberlik içerisinde, barış dolu, adil, hukukun üstünlüğünün olduğu daha nice bayramlar geçirmenizi diliyorum” dedi. Sokakta adalet aranmaz diyenlere bakmayın diyen Küçükkaya, “Dünya tarihinde iz bırakanlar, ezilenin yanında olanlar hakkını hep sokakta aramıştır. Herkesin gönlünde arzu ettiği gibi, askerlerin şehit olmadığı bir bayrama kavuşmak dileği ile herkesin bayramını kutluyor, katılımınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HERKESE TARİHİ SORUMLULUK DÜŞÜYOR

Alışılagelmişin dışında bir bayram yaşadıklarını söyleyen CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, “Ülkemiz önemli bir süreçten geçiyor. Zor bir süreç. Ve CHP her zaman olduğu gibi bu tarihi sorumluluğu üstlenmiştir. Genel Başkanımızın başlattığı Adalet Yürüyüşü kutsal ve çok önemli bir yürüyüştür. Bıçağın kemiğe dayandığı bu süreçte herkese tarihi bir sorumluluk düşüyor. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor bayramınızı kutluyorum” diye konuştu.

SARIBAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

Adalet Yürüyüşünden ayağımızın tozuyla döndük diyen CHP Karamürsel İlçe Başkanı Şinasi Yazar, “Vekillerimiz de yürüyüşteler bu nedenle bayramlaşma programlarına katılamadılar. Hepsinin sizlere selamı var, bayramınızı kutluyorlar. Bu nedenle tüm yük sayın İl Başkanımız Cengiz Sarıbay’a düşüyor. Kendisi tüm ilçelerin programına katılmaya çalışıyor. Kendisine aramızda olduğu için canı gönülden teşekkür ediyorum. Hepinize iyi bayramlar diliyorum” dedi.

ADALET İSTEYEN HERKESİN DAHA FAZLA MÜCADELE ETMESİ LAZIM

Katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum diyerek sözlerine başlayan CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, “İnşallah bu bayram daha önceki bayramlara göre daha adaletli olur. Bundan sonraki süreçte adaletli, demokratik, barış içinde yaşayacağımız bir Türkiye diliyorum” dedi. Biz Genel Başkanımızın başlattığı Adalet Yürüyüşünde ilk günden itibaren yanında olduk diyen Törk, “69 yaşında, yürüyen, koşturan, hiçbir şekilde geri adım atmayan, kararlı bir genel başkanımız var. Bu yüzden adalet isteyen herkesin çok daha fazla mücadele etmesi lazım” ifadelerini kullandı.

BAYRAMLARIN DAHA ADALETLİ OLMASINI DİLEDİ

Bir bayram daha bir aradayız diyerek sözlerine başlayan CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, “Bayramlarımızın daha adaletli olmasını diliyorum. Hepinize bayramlaşma programımıza katılımızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Oldukça kısa bir konuşma yapan Dursun daha sonra tüm katılımcıları ilçe binası önüne davet etti. İlçe binası önünde iki dakikalık adalet eylemi yapıldı. Adalet sloganları atıldı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica