Genel

Abdullah Gül şubatta sahalara iniyor iddiası ciddiyet kazanıyor

Abdullah Gül şubatta sahalara iniyor iddiası ciddiyet kazanıyor Türkiye gazetesi yazarı tarafından, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün önümüzdeki şubat ayında siyasete döneceği öne sürülüyor. Abdullah Gül şubatta sahalara iniyor iddiası ciddiyet kazanıyor detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Abdullah Gül şubatta sahalara iniyor iddiası ciddiyet kazanıyor

“Abdullah Gül şubatta sahalara iniyor” diyen Türkiye gazetesi yazarı Batuhan Yaşar, “Ulaştığımız bilgilere göre Abdullah Gül şubat ayında bazı adımlar atacak. Ciddi ciddi hazırlanıyor. Hemen söyleyelim ilk aşama bu” diye yazdı.

Yaşar’ın bugünkü yazısında yer alan iddia şöyle;

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün isim vermeden hedef aldığı Abdullah Gül “ne yapsam, ne etsem” hesaplarının sonuna geldi…

Ulaştığımız bilgilere göre Abdullah Gül şubat ayında bazı adımlar atacak…

Ciddi ciddi hazırlanıyor…

Hemen söyleyelim ilk aşama bu…

Parti kurmayacak veya bir partiye (Saadet Partisi, İyi Parti) üye olmayacak…

İlk aşamada bazı akil insanlarla yemekte bir araya gelecek…

“Ben partiler üstüyüm” mesajı verecek…

Özetle kamuoyunun tepkisini ölçmeye çalışacak…

Ama “hadi hadi” diyerek arkasından itmeye çalışan tonla adam olduğunu söyleyebiliriz…

Siyasete nasıl başlandığı değil de nasıl bitirildiği konuşulur…

Bakalım Abdullah Gül finali nasıl yapacak?..

Erdoğan gurup toplantısında Gül’e ilk kez çok sert sözler sarfetti

Geçmişte partimiz çatısı altında olup da bugün dışarıda başka havalarda gezen hiç kimsenin partimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. Herkes ağzını açmadan önce nerede bulunduğuna dikkat etmelidir. Bunlar AK Parti olarak milletimizle birlikte verdiğimiz hayati mücadelede en küçük desteklerini görmediğimiz, karşı saflarda silüetleri beliren kişilerdir. Bununla ilgili sesiniz çıkmayacak, evet-hayır referandumu yapılıyor, bakıyorsunuz birileri de ‘hayır’ için kampanya yürütüyor. Kulislerde, şurada burada. Şimdi de kendilerinde söz hakkı görüyorlar.

“Bu trenden düşenler kusura bakmasınlar düştükleri yerde kalırlar”

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı KHK açıklaması ile tepki çeken 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü isim vermeden sert sözlerle eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu birliği, beraberliği zedeleyenler bilsinler ki artık bu kervanın samimi yolcuları değildir. Ve bu yola bu akitleşme ile çıkarken de şunu bir defa çok iyi bilmemiz lazım. Sadakatin aslolan bir kavram olduğunu bilerek çıktık. Ama bu trenden düşenler kusura bakmasınlar düştükleri yerde kalırlar” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica